Ce a spus Ovidiu Burcă, după ce Dinamo a ajuns la trei meciuri la rând fără înfrângere

Ovidiu Burca Dinamo Dinamo - Ripensia Timișoara Liga 2 Ovidiu Burcă
Data publicarii: Sambata 15 Octombrie 2022, 15:22
Data actualizarii: Sambata 15 Octombrie 2022, 15:22

Dinamo a obținut o nouă victorie în Liga 2, scor 1-0 cu Ripensia Timișoara.

”Câinii” lui Ovidiu Burcă au ajuns la trei meciuri consecutive fără înfrângere. După meci, antrenorul și-a felicitat jucătorii pentru jocul cu Ripensia.

Ovidiu Burcă, după Dinamo - Ripensia Timișoara 1-0

"A fost un meci cu o încărcătură specială, pentru că e o echipă foarte bine închisă defensiv. Mă bucur că jucătorii au avut răbdare. Sunt mulțumit că nu am luat gol și că am luat trei puncte.

• Ovidiu Burcă

E obositor să faci toate drumurile astea, dar asta e situația. Am plecat de la 08:30, dar nu ne plângem, suntem aici să oferim soluții și să readucem clubul unde îi e locul.

Nu are nimeni voie să se plângă de absolut nimic. Asta e situația, toți ne-am asumat-o și trebuie să continuăm la fel", a spus Burcă, la Digi Sport.

Răzvan Patriche: ”Este o victorie de moral”

„O victorie de moral, cel puțin în prima repriză am avut posesia, ocazii, doar că ne-a lipsit golul. Sper s-o ținem tot așa, am început să fim mai omogeni, sper să aducem cât mai multe puncte. Am început a doua repriză foarte bine, am reușit să înscriem. Importante sunt cele trei puncte”, a spus Răzvan Patriche.

Căpitanul lui Dinamo a vorbit și despre lupta la play-off: „De ce nu? Sunt atâtea puncte în joc, o să luăm fiecare meci în parte, sper să aducăm cât mai multe puncte și la final, când se trage linie, să fim acolo”, a mai spus Răzvan Patriche.

Victoria le permite celor de la Dinamo să se apropie la patru puncte de zona locurilor de play-off. Ultimul loc este ocupat de Csikszereda, cu 17 puncte.

În următoarea etapă, Dinamo va juca în deplasare, cu Metaloglobus, în timp ce Ripensia va primi vizita celor de la Unirea Constanța.