Liga 2 | Dinamo - Ripensia Timișoara 1-0. Victorie mare pentru ”câini”. Toate rezultatele

Dinamo - Ripensia Timișoara Dinamo meciuri liga 2 Liga 2
Data publicarii: Sambata 15 Octombrie 2022, 13:56
Data actualizarii: Sambata 15 Octombrie 2022, 13:57

Dinamo câștigă meciul cu Ripensia Timișoara, scor 1-0, și urcă pe locul 12 în Liga 2.

Răzvan Patriche a marcat unicul gol al partidei, cu o lovitură de cap, în debutul reprizei secunde, și a adus trei puncte importante pentru ”câinii” lui Ovidiu Burcă.

Victoria le permite celor de la Dinamo să se apropie la patru puncte de zona locurilor de play-off. Ultimul loc este ocupat de Csikszereda, cu 17 puncte.

În următoarea etapă, Dinamo va juca în deplasare, cu Metaloglobus, în timp ce Ripensia va primi vizita celor de la Unirea Constanța.

Dinamo - Ripensia Timișoara 1-0

Minutul 49: GOOOL Dinamo! Răzvan Patriche deschide scorul pentru ”câini” cu o lovitură de cap. ”Veteranul” din apărarea dinamoviștilor reia excelent o centrare venită din corner și reușește să puncteze.

Minutul 46: S-A RELUAT JOCUL!

Minutul 45+1: PAUZĂ!

Minutul 26: Ocazie uriașă pentru Dinamo! Pop plasează o minge pe lângă poartarul advers, dar mingea este respinsă înainte ca aceasta să depășească linia porții.

Minutul 24: Încă o șansă pentru Dinamo! Giafer reia cu capul la colțul scurt, dar trimite peste poarta adversă.

Minutul 21: Ocazie pentru Dinamo! Bani primește o pasă excelentă în careu, încearcă un șut la colțul scurt din unghi, dar trimite în plasa laterală.

Minutul 1: Fluier de start la Giurgiu, în Dinamo - Ripensia Timișoara!

De partea cealaltă, Ripensia se clasează pe locul 17, cu opt puncte, și vine după o victorie care i-a permis să urce în clasament (3-1 cu Poli Iași).

În runda precedentă, Dinamo a remizat la Baia Mare, cu Minaur, scor 1-1, și a legat două meciuri consecutive fără înfrângere în Liga 2.