VIITORUL - POLI IASI 2-1 | CE NEBUNIE DE MECI! In 10 oameni si fara antrenor pe banca, Viitorul da lovitura in prelungiri! Viitorul e lider alaturi de CFR

Viitorul Gheorghe Hagi Liga 1 Mihai Teja Poli Iasi Superliga
Data publicarii: Luni 23 Septembrie 2019, 22:22
Data actualizarii: Luni 23 Septembrie 2019, 22:53

Viitorul - Poli Iasi este in aceasta seara de la ora 20:30, in format livetext pe www.sport.ro si facebook sport.ro

VIITORUL - POLI IASI 2-1

Min 90+4 Final de meci!
Min 90+1 GOL VIITORUL! Rivaldinho da lovitura pe final! Viitorul inscrie in primul minut de prelungiri!

Min 84
Gica Hagi este eliminat si el!
Min 80 GOL VIITORUL! Achim executa impecabil o lovitura de la 11 metri si echipa lui Hagi egaleaza!

Min 54
Cabuz intervine salvator la lovitura libera rezultata. Sutul lui Loshaj e deviat in bara de portarul Viitorului!
Min 54
Viitorul ramane in 10 oameni! De Nooijer primeste al doilea cartonas galben pentru fault in postura de ultim aparator!
Min 49
Cabuz, greseala incredibila in fata lui Balan! In cele din urma portarul Viitorului isi repara gafa si prinde!
Min 48
Iasi incepe in forta si repriza a doua! Bara a lui Horsia dupa o greseala a lui De Nooijer!
Min 46 A inceput repriza a doua!

Min 45+1 Final de prima repriza!
Min 40 GOL POLI IASI! Tot Balan executa si marcheaza si de aceasta data!

Min 39
Balan executa si transforma o lovitura de la 11 metri, dar arbitrul Comanescu dicteaza repetarea executiei!
Min 28
Gabi Iancu rateaza practic cu poarta goala! Unul dintre fundasii lui Poli respinge din fata portii goale!
Min 21
Cabuz are si el o interventie extraordinara! Scoate de sub bara reluarea cu capul a lui Horsia!
Min 18
Gabi Iancu are o noua ocazie importanta, dar tanarul portar al celor de la Iasi reuseste sa-l blocheze!
Min 15
Lovitura de cap puternica a lui Iancu, dar direct pe centrul portii!
Min 1 A inceput partida!

• VIITORUL - POLI IASI LIVE 20:30 | Viitorul are al doilea cel mai bun atac din Liga 1, Iasi vrea din nou in top 3! Echipele probabile

Echipele de start:

Viitorul: Cabuz - Boboc, Artean, Iacob, De Nooijer - Ciobanu, Achim, Casap - Iancu, Rivaldinho, Houri

Rezerve: Cojocaru, Ganea, Matei, Filip, Leca, Dulca, Calcan

Poli Iasi: Tarnovanu - Radu, Diallo, Frasinescu, Gallego - Loshaj, Mihalache - Horsia, Passaglia, Platini - Balan
Rezerve: Badic, Popadiuc, Cristea, Chelaru, Andrei Cristea, Rusu

Viitorul vine dupa o victorie categorica cu Gaz Metan Medias, scor 4-1 si se afla pe locul 3 in clasament cu 18 puncte dupa 9 etape. Echipa antrenata de Gheorghe Hagi a marcat 23 de goluri pana in acest moment , fiind echipa al doilea cel mai bun atac din Liga 1. Pana in acest moment, constantenii au o singura victorie in campionat, cea impotriva celor de la FCSB, scor 2-1.

De partea cealaltea, Poli Iasi nu a mai castigat de 3 etape, ultima victorie a echipei antrenate de Mihai Teja a fost acum o luna, pe terenul celor de la FCSB. In ultimele 3 etape, au inregistrat 2 egaluri si o infrangere, ultimul rezultat de egaltitate fiind inregistarat chiar etapa etapa trecuta, pe teren propriu in fata celor de la Hermannstadt. Pana in acest moment, Poli Iasi a marcat 12 goluri si a primit 7. Ultima partida disputata de cele doua echipe pe terenul celor de la Viitorul, s-a incheiat cu victoria iesenilor, scor 2-1, in etapa a 24-a sezonului trecut.