VIDEO EXCLUSIV Victor Angelescu știe: „A fost senzațional!” Ce a remarcat acționarul Rapidului după egalul cu Farul

Data publicarii: Sambata 22 Octombrie 2022, 16:12
Data actualizarii: Sambata 22 Octombrie 2022, 16:11

Rapid București a terminat la egalitate confruntarea cu Farul Constanța de vineri seară, 1-1.

Cu această remiză, Rapid se află în continuare la cinci puncte de liderul Farui și, în ciuda faptului că au mai primit un gol, rămân cu cea mai bună defensivă de până acum, în Superligă.

Victor Angelescu, acționar la Rapid alături de Dan Șucu, a avut o intervenție telefonică la PRO ARENA, în cadrul emisiunii Ora Exactă în Sport, unde a vorbit despre publicul de pe Stadionul "Giulești - Valentin Stănescu".

Angelescu: „Publicul giuleștean se pricele la fotbal!”

„A fost ceva senzațional (n.r. -  despre atmosferă)! A fost din nou sold-out. Suporterii noștri ne-au împins de la spate. A fost senzațional. De aceea îmi pare rău mai mult, pentru că nu am câștigat pentru ei, căci am făcut un meci bun.

Publicul giuleștean se pricepe la fotbal și cred că a apreciat cum am jucat și chiar dacă nu am câștigat, i-am simțit alături de noi și după meci”, au fost cuvintele lui Victor Angelescu.

Rapid București - Farul Constanța 1-1

Farul Constanța a intrat mai bine în joc. Denis Alibec a înscris un gol fantastic după o pasă pe măsură oferită de Grameni, în minutul 20.

În partea a doua a meciului, Rapid a controlat jocul pe măsură. Cristi Săpunaru a restabilit egalitatea în minutul 52, din centrarea lui Ioniță II.

Pe final, giuleștenii au fost aproape de a smulge victoria, însă golul magistral al lui Emmers a fost anulat de intervenția VAR.

Scorul a rămas 1-1, iar ambele echipe au plecat acasă cu câte un punct, după un derby pe măsură pe Stadionul "Giulești - Valentin Stănescu".

Echipele de start:

• Rapid: Moldovan - Onea, Săpunaru, Grigore, Morais - Kait, Albu, Emmers - Sefer, Luckassen, Ioniță
  • Farul Constanța: Aioani - Sîrbu, Larie, Popescu, Kiki - Artean, Băluță, Grameni - Alibec, Munteanu, Pitu