Vaslui - la un pas de locul I: Dacia Mioveni 2 - 2 FC Vaslui!

Data publicarii: Vineri 10 August 2007, 21:24
Data actualizarii: Vineri 10 August 2007, 21:24
VASLUIUL A FOST LA UN PAS DE LOCUL 1 IN LIGA I!

Echipa lui Dorinel Munteanu a fost la un pas de dezastru in deplasarea de la Mioveni. Dupa ce a condus cu 1-0, prin golul lui Ljubinkovic din minutul 17, Vasluiul a primit doua goluri intr-un singur minut. Baciu si Lupascu au rupt plasa vasluienilor in minutul 63. Golul lui Baciu din lovitura libera, a semanat perfect cu golul lui Dica din meciul cu Dinamo Kiev. Ljubinkovic si-a salvat echipa reusind sa inscrie un gol de sezatie in minutul 74.

Daca ar fi reusit sa pastreze avantajul din prima repriza, Vasluiul lui Dorinel ar fi fost, timp de o zi, lideri in Liga I.

Dacia Mioveni a intrat in teren in urmatoarea formula: Oltean, Hapaina, Baicu, M. Olteanu, Bratu, Voicu, Negoita, Balauru, Vladu, Trofin, Costescu.

Vaslui a aliniat in primul 11 pe: Haisan, Panait, Mardare, Buhus, Apostol, Dobos, Munteanu, Gheorghiu, Balace, Ljubinkovic, Temwanjera.