”Nu trebuie să demonstrez nimănui nimic”. Andrei Vlad, reacție categorică după FCSB - CFR Cluj

Andrei Vlad FCSB FCSB - CFR Cluj Superliga Andrei Vlad
Data publicarii: Joi 15 Decembrie 2022, 23:52
Data actualizarii: Joi 15 Decembrie 2022, 23:54

FCSB - CFR Cluj 0-1 | Andrei Vlad (23 de ani) a fost din nou titular în poarta celor de la FCSB.

Portarul a avut câteva intervenții de excepție în poarta celor de la FCSB, dar nu a mai avut ce să facă în minutul 68, când Rangelo Janga a înscris cu un șut expediat pe jos, din câțiva metri, pe sub portarul FCSB-ului.

Chiar dacă și-a pierdut postul de titular în favoarea lui Ștefan Târnovanu, Vlad spune că se simte foarte bine și se gândește deja la următoarea partidă, cu FC Botoșani.

Andrei Vlad: ”Nu trebuie să demonstrez nimănui nimic”

„Consider că a fost o partidă OK din partea noastră, o primă repriză destul de bună, a doua destul de echilibrată. Ocaziile cred că au fost cam la fel, ei și-au atins obiectivul, au luat punctele. Clar că este frustrant pentru noi. CFR e o echipă bună, s-a văzut și în seara asta că au făcut jocul pe care-l fac mereu. Îmi pare rău că nu a venit și a șasea victorie, trebuie să fim 100% pregătiți pentru meciul cu Botoșani.

Suntem trei portari la echipă, fiecare își dorește în aceeași măsură să joace, cum și eu îmi doresc să joc. A fost o evoluție bună, mai puțin contează pentru că nu am reușit să luăm punct sau puncte în această seară.

Mă simt la fel, sunt foarte bine, îmi doream mult să joc, nu trebuie să-i demonstrez nimănui nimic, în fiecare zi îmi doresc să fiu mai bun. Îmi doresc să fiu sănătos și sunt convins că o să ajung acolo unde-mi doresc”, a spus Andrei Vlad, la finalul meciului.

CFR Cluj, la egalitate cu liderul Farul Constanța!

Meciul dintre FCSB și CFR Cluj, restanța din etapa a 9-a, a adus trei puncte importante pentru echipa lui Dan Petrescu. Ardelenii au ajuns la 44 de puncte și au egalat liderul Farul Constanța.

De partea cealaltă, FCSB rămâne pe locul patru, cu 35 de puncte, în spatele Rapidului și la egalitate de puncte cu Universitatea Craiova. În următoarea etapă, vicecampioana va juca ”acasă” cu FC Botoșani, în timp ce CFR va primi vizita celor de la Hermannstadt.