Mirel Rădoi are sprijinul patronului Universității Craiova: "Are respectul și libertatea de a decide viața vestiarului"

Mihai Rotaru Mirel Radoi Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Sambata 12 Noiembrie 2022, 23:33
Data actualizarii: Sambata 12 Noiembrie 2022, 23:37

Universitatea Craiova a plecat cu un singur punct din confruntarea cu Rapid. Giuleștenii au restabilit egalitatea de la 2-0, făcând 2-2.

Oaspeţii au condus cu 2-0, prin golurile marcate de Alexandru Creţu (minutul 5) şi Ştefan Baiaram (minutul 19), dar Rapid a redus din diferenţă prin Alexandru Albu (minutul 24), egalând în repriza secundă, în urma golului marcat de croatul Marko Dugandzic (minutul 72).

La finalul partidei, Mirel Rădoi a făcut o serie de declarații incredibile despre cei patru jucători scoși din lot pentru confruntarea de pe Giulești.

"Cât timp sunt eu la echipa asta, eu voi decide ce se va întâmpla. Și dacă nu au înțeles până acum, e doar problema lor. Dacă ai greșit odată, îți dau a doua șansă. Dar dacă ai comis-o și a treia oară, atunci pleci de la echipă.

Eu când am vorbit de evaluare, am fost serios. Dacă cineva crede că se antrenează cinci din șase zile, greșește. Pentru ziua aia nu joacă. Poate greșesc, dar prefer să fiu dat afară pe mâna mea decât pe mâna altuia", a declarat tehnicianul oltenilor.