Mihai Stoica a mers direct la Cristiano Bergodi după Sepsi - FCSB: "Mi-am prezentat scuzele"

Mihai Stoica Cristiano Bergodi FCSB sepsi Superliga
Data publicarii: Marti 25 Octombrie 2022, 21:29
Data actualizarii: Marti 25 Octombrie 2022, 21:29

FCSB a învins Sepsi, la Sfântu Gheorghe, scor 1-0, în runda cu numărul 15 din Superliga, iar Mihai Stoica recunoaște că vicecampioana a fost norocoasă.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Andrea Compagno, în minutul 51, din penalty. Sepsi a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 27, prin Alexandru Tudorie, când Ștefan Târnovanu a respins șutul atacantului gazdelor.

Mihai Stoica, după Sepsi - FCSB 0-1: "I-am spus lui Bergodi după meci că am fost norocoși"

Mihai Stoica a dezvăluit că a avut o discuție la finalul meciului cu Cristiano Bergodi în care i-a recunoscut antrenorului de la Sepsi că FCSB a fost norocoasă. Mai mult, managerul general al vicecampioanei spune că nu își aduce aminte de un meci cu o desfășurare similară în cariera sa.

"Am avut șansă mare. Chiar i-am spus lui Bergodi după meci. Mi-am prezentat scuzele că suntem norocoși. El a zis 'fortunati'? Am zis 'puțin norocoși' (n.r - râde).

Nu țin minte în 30 de ani de când sunt eu să fi ratat adversarii penalty la 0-0, iar noi să marcăm din penalty și să câștigăm. Nu mai spun că puteam să luăm gol în secunda 30", a spus Mihai Stoica, la Orange Sport.

Sepsi - FCSB 0-1

FCSB a învins-o ieri pe Sepsi, în deplasare, scor 1-0, într-un meci din etapa a 15-a.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Andrea Compagno (51 - penalty), după un duel între italian şi Denis Ciobotariu. Compagno este golgheterul la zi al campionatului, cu 11 goluri.

Şi Sepsi OSK a avut un penalty (27), dar Alexandru Tudorie a executat slab şi Ştefan Târnovanu a apărat. Lovitura de pedeapsă a fost acordată în urma unui duel între Joyskim Dawa şi Tudorie.

Tot în etapa a 15-a, CFR s-a impus pe Cluj Arena, scor 2-1 cu Universitatea.