Jefte, debut cu gol. CFR Cluj distruge la scor un club sârb în cantonamentul din Austria

Jefte Betancor Austria CFR Cluj mercato intern Superliga
Data publicarii: Miercuri 22 Iunie 2022, 08:18
Data actualizarii: Miercuri 22 Iunie 2022, 08:20

CFR Cluj a plecat în cantonamentul din Austria și a câștigat primul meci cu Napredak, ultima poziție din play off-ul primei ligi din Serbia, la scor de neprezentare, 3-0.

Jefte Betancor (28 ani), adus de ardeleni în această perioadă de mercato, și-a trecut în CV primul gol pentru CFR. Spaniolul a adăugat un gol pe tabela de marcaj în minutul 73, după ce Dugandzic a deschis scorul din penalty, în minutul 57. Lovro Cvek a închis tabela la cinci minute după golul lui Jefte, iar CFR s-a impus la scor de neprezentare cu formația sârbă.

„Mi-ar plăcea să fiu primul la numărul de goluri”. Jefte, debut cu dreptul

Atacantul spaniol a spus înainte că scopul său este să marcheze goluri și asta a arătat și în debutul său la CFR. Jefte își dorește să câștige meciul cu gruparea ardeleană și să fie cap de listă la goluri, mai ales că, la Farul, a înscris de 15 ori în 28 de apariții în Liga 1.

„Prima întâlnire cu Dan a fost foarte bună, mi-a spus că trebuie să muncesc și să marchez goluri, asta e important să câștigăm. Mi-ar plăcea să fiu primul la numărul de goluri, ăsta e obiectivul meu”, a precizat spaniolul pentru contul oficial de Youtube al campioanei României, în ziua plecării în cantonamentul din Austria.