"Inimaginabile!" Reacția lui Mihai Stoica după ce a văzut ratările atacantului dorit de FCSB

Mihai Stoica Farul Constanta FCSB louis munteanu sepsi Superliga
Data publicarii: Vineri 05 Aprilie 2024, 22:51
Data actualizarii: Vineri 05 Aprilie 2024, 22:51

Sepsi și Farul au remizat, scor 1-1, în runda a treia din play-off. Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, a comentat evoluția atacantului Louis Munteanu, care s-ar afla pe lista de transferuri a liderului.

Louis Munteanu a marcat unicul gol al Farului, în minutul 44, cu o execuție splendidă din afara careului, însă tot atacantul lui Hagi a fost autorul unor ratări mari, inclusiv o fază din minutul 79, când a scăpat singur cu Niczuly după o eroare a lui Florin Ștefan și a șutat în bară.

Reacția lui Mihai Stoica după ce l-a văzut pe Louis Munteanu în Sepsi - Farul 1-1

Mihai Stoica a remarcat că Munteanu este genul de atacant care reușește execuții spectaculoase, însă are probleme când vine vorba de unele faze simple.

"Louis Munteanu a avut azi trei ocazii inimaginabile. Mai puțin una, la care a fost ofsaid și pe care nu prea putem să o contabilizăm pentru că a ridicat fanionul. Pe aia nu ai voie să o ratezi (n.r - ocazia din minutul 79).

Eu îmi aduc aminte cam toate golurile marcate de Louis Munteanu în această ediție de campionat, execuții excepționale. Lovitură liberă excepțională cu Craiova, execuții de atacant rasat, dar are niște ratări câteodată foarte mari! Ocazia asta e prea mare, Niczuly era în afara cadrului porții!", a spus Mihai Stoica, la Orange Sport.

În startul acestui an, atât FCSB, cât și Rapid au anunțat că sunt interesate de transferul lui Louis Munteanu, care este împrumutat în acest sezon de Fiorentina la Farul Constanța.