FCSB jubilează după seria slabă a lui CFR Cluj: "Niciodată nu s-a mai întâmplat asta! Avem speranțe mari"

FCSB CFR Cluj Mihai Stoica Superliga
Data publicarii: Duminica 06 Februarie 2022, 08:51
Data actualizarii: Duminica 06 Februarie 2022, 08:52

FCSB poate ajunge la șase puncte în spatele liderului CFR Cluj în cazul în care învinge FC U Craiova, astăzi, de la ora 19:55, în etapa cu numărul 24 din Liga 1.

Echipa lui Toni Petrea poate profita de un nou pas greșit al lui CFR Cluj. Campioana a fost egalată în minutul 90+6 în meciul cu Universitatea Craiova, scor 1-1, și a ajuns la trei remize consecutive în campionat, de fiecare dată ratând victoria după minutul 80.

FCSB speră la titlu, după forma slabă a lui CFR Cluj

Deși etape bune a stat la 10 puncte în spate liderului, în ciuda unor rezultate excelente, FCSB are speranțe mari că poate reduce diferența față de CFR Cluj, având în vedere forma slabă a campioanei, spune Mihai Stoica.

"Cred că atârnă foarte greu la CFR pentru că în două meciuri au pierdut patru puncte în ultimele faze ale meciurilor, iar cu Botoșani a pierdut două puncte după minutul 80. Niciodată nu s-a întâmplat ca CFR să aibă o asemenea serie. Noi avem speranțe mari pentru că vedem CFR jucând un fotbal mult sub nivelul la care o făceau chiar și în 2021, la finalul anului.

Am văzut un CFR care cu noi a marcat din devieri și dintr-un noroc din ăsta chior. Astăzi a dat gol din nimic pentru că a fost o greșeală gravă a lui Mateiu, pasă fără să se uite, iar șutul lui Petrila a fost un șut nici măcar decent, gol de portar. Un gol de portar nu poate să fie frumos. Goluri frumoase sunt cele marcate de Octavian Popescu", a spus Mihai Stoica, managerul general de la FCSB, la Telekom Sport.

După 24 de etape scurse din Liga 1, CFR Cluj ocupă primul loc cu 60 de puncte, în timp ce FCSB se află pe poziția secundă, cu 51 de puncte și un meci mai puțin.

De asemenea, programul lui CFR Cluj în finalul sezonului regulat se anunță destul de complicat, după cum urmează:

• Etapa 25: CFR Cluj - UTA Arad
  • Etapa 26: Gaz Metan Mediaș - CFR Cluj
  • Etapa 27: CFR Cluj - Rapid
  • Etapa 28: Sepsi - CFR Cluj
  • Etapa 29: FC Voluntari - CFR Cluj
  • Etapa 30: CFR Cluj - Dinamo