FC Botosani 4-0 Poli Iasi | Dezastru pentru Pancu si Poli Iasi! Jucatorii lui Croitoru s-au distrat pe teren in a doua repriza

FC Botosani Liga 1 Marius Croitoru Poli Iasi Superliga FC Botosani - Poli Iasi, LIVE TEXT de la 15:30 | Echipa lui Marius Croitoru, favorita in derby-ul Moldovei! Echipele probabile
Data publicarii: Duminica 30 August 2020, 15:22
Data actualizarii: Duminica 30 August 2020, 17:23

Urmarim si comentam impreuna cele mai tari meciuri din campionatele de top pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

Din articol

FC BOTOSANI 4-0 POLI IASI

FINAL

• FC Botosani - Poli Iasi, LIVE TEXT de la 15:30 | Echipa lui Marius Croitoru, favorita in derby-ul Moldovei! Echipele probabile

Min. 87: GOOOL BOTOSANI! Dugandzic face dubla cu un sut din interiorul careului.

Min. 84: GOOOL BOTOSANI! Ofosu inscrie la nici un minut dupa Dugandzic dupa un contraatac superb al lui Botosani.
Min. 83: GOOOL BOTOSANI! Inscrie si Dugandzic din pasa lui Keyta! Atacantul s-a rotit in interiorul careului cu mingea la picior si a trimis mingea in plasa
Min. 73: ELIMINARE si la Botosani! Rodriguez vede si el al doilea galben, dupa ce l-a incasat pe primul in prima repriza si este trimis la vestiare.
Min. 67: GOOOL BOTOSANI! Keyta combina cu Ofosu, care ii paseaza dintr-o pozitie clara de ofsaid, insa arbitrul de tusa nu a ridicat fanionul, iar golul a fost validat.

Min. 54: ROSU pentru Poli Iasi! De Iriondo vede al doilea galben intr-un interval de 5 minute si este eliminat! Jucatorii lui Pancu au probleme.
Min. 45: Pauza la Botosani. Cele doua echipe intra la cabine fara sa fi modificat scorul in prima repriza.

Min. 1: A inceput meciul.

Echipele de start:

FC Botosani: Pap - Harut, Chindris, Seroni, Holzmann - Florescu, Jonathan Rodriguez - Roman, Cimpanu, Ofosu - Dugandzic

Rezerve: Hankic, Patache, Tiganasu, Plamada, Croitoru, Babunski, Cascini, Keyta, Ashkovski

Poli Iasi: Axinte - Rodny Lopes, Mihalache, Ciobanu, Onea - Vanzo, De Iriondo, Passaglia - Soares, Cristea, Popadiuc

Rezerve: Francisc Cristea, Zaharia, Ciofu, Atska, Balint

FC Botosani si Poli Iasi se infrunta in etapa a doua a Ligii 1.

Cele doua reprezentante ale Moldovei vin dupa victoriile obtinute in runda inaugurala. Echipa lui Marius Croitoru a invins-o in deplasare pe FC Arges, scor 3-2, iar Poli Iasi a castigat cu 1-0 pe teren propriu duelul cu Chindia Targoviste.

Mai mult, Botosaniul si-a dublat rezultatul pozitiv in Europa League, unde a trecut de Ordobasy cu 2-1, calificandu-se in turul 2 preliminar.

Gazdele sunt favorite in aceasta dupa-amiaza, tinand cont si de precendentele intalniri directe. FC Botosani a castigat ultimele 4 meciuri, in timp ce Poli Iasi nu a mai obtinut o victorie in fata rivalilor din Moldova din decembrie 2018.

Meciul dintre FC Botosani si Poli Iasi este programat de la ora 15:30 si va fi transmis in format LIVE TEXT pe www.sport.ro.

Echipe probabile

FC Botosani: Pap – Harut, Chindris, Seroni, Tiganasu – Rodriguez, Campanu, Florescu – Keyta, Dugandzic, Askovski

Poli Iasi: Rusu – Gradinaru, Mihalache, Klimavicius, Serban - Platini, De Iriondo, Passaglia, Horsia - Omoh, Cristea