Dumitru Dragomir are un nou preferat la FCSB: ”Nu l-aș scoate niciodată!”

Dumitru Dragomir FCSB Superliga Dumitru Dragomir / Foto: Captură Sport.ro
Data publicarii: Joi 25 Aprilie 2024, 13:09
Data actualizarii: Joi 25 Aprilie 2024, 13:12

FCSB a remizat pe terenul lui Sepsi OSK, scor 2-2.

Dumitru Dragomir, fostul șef al Ligii Profesioniste de Fotbal, a urmărit meciul dintre Sepsi OSK și FCSB, încheiat la egalitate, scor 2-2, și a remarcat un fotbalist de la liderul Superligii României.

Chiar dacă a intrat pe parcursul meciului în joc, înlocuindu-l pe Florinel Coman în minutul 19, David Miculescu a reușit să marcheze chiar înainte de pauză și l-a impresionat pe fostul președinte LPF.

Dumitru Dragomir: ”Nu l-aș scoate niciodată!”

Dragomir spune că nu l-ar scoate niciodată din echipă pe fostul jucător de la UTA Arad și a vorbit la superlativ despre calitățile sale. De Miculescu s-a arătat impresionat și Gigi Becali.

„Nu l-aș scoate niciodată din echipă pentru spațiile create pentru alții. Are o știință a jocului, dislocă foarte bine apărările. Nu e spectaculos nici el”, a spus Dumitru Dragomir, la Fanatik.ro.

În acest sezon, David Miculescu a evoluat în 37 de partide pentru cei de la FCSB, reușind să marcheze de cinci ori și să ofere o pasă decisivă.

În următoarea etapă, FCSB va evolua pe teren propriu în fața celor de la Farul Constanța, echipă aflată ”pe val” în Superliga României, cu trei victorii în ultimele trei partide.

De partea cealaltă, Sepsi OSK rămâne ultima în play-off, cu 28 de puncte, și se pregătește pentru o deplasare pe terenul lui CFR Cluj, echipa de pe locul patru.