Dumitru Dragomir trimite un jucător de la FCSB la Rapid: ”Să-l ia!”

Dumitru Dragomir Andrei Vlad FCSB Rapid Superliga Dumitru Dragomir
Data publicarii: Joi 25 Aprilie 2024, 11:51
Data actualizarii: Joi 25 Aprilie 2024, 11:51

Rapid este tot mai departe de locurile pentru cupele europene, dar a mai primit încă o lovitură de proporții.

Dumitru Dragomir, fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal, recomandă încă un jucător de la FCSB la Rapid, după ce în ultimul an Iulian Cristea, Răzvan Oaidă și Damjan Djokovic au lăsat echipa lui Gigi Becali pentru un transfer în Giulești.

Andrei Vlad (25 de ani) și-a pierdut postul de titular în poarta FCSB-ului de aproximativ doi ani, în fața lui Ștefan Târnovanu, dar Dragomir crede că ar face față la alte echipe cu pretenții din Superliga României.

Dumitru Dragomir: ”Să-l ia!”

Fostul șef al LPF crede că Vlad s-ar impune ca titular la Rapid și-l recomandă pe acesta în fața lui Marian Aioani, portarul transferat de giuleșteni în iarnă în locul lui Horațiu Moldovan.

„Să fiu în locul lui Vlad, n-aș mai sta! Rapidul pe ăsta să-l ia, dacă vrea portar bun!”, a spus Dumitru Dragomir, la Fanatik.ro.

În acest sezon, Andrei Vlad a prins trei meciuri pentru cei de la FCSB, toate în Cupa României. Un singur meci s-a încheiat fără gol încasat din partea portarului de rezervă al liderului din Superligă.

Potrivit site-ului de specialitate Transferamarkt, Vlad ar mai avea contract cu FCSB până în vara anului 2024.

Farul - Rapid 3-1

Louis Munteanu a deschis scorul în minutul 40, iar Albion Rrahmani a bătut exemplar un penalty în minutul 45+4 și a restabilit egalitatea. Doar că Farul s-a descătușat în actul secund.

Mai întâi, Luca Andronache a readus campioana en-titre în avantaj în minutul 67, ca Amine Benchaib să înghețe tabela de marcaj la 3-1 în minutul 69.