Dinamo și-a aflat programul din play-out! Deplasări dificile pentru ”câini”

Dinamo clasament play-out program dinamo play-out Superliga
Data publicarii: Luni 11 Martie 2024, 22:24
Data actualizarii: Luni 11 Martie 2024, 22:24

Meciul dintre Oțelul Galați și Poli Iași, scor 1-1, a închis ultima etapă a sezonului regulat din Superliga României.

Poli Iași a condus la Galați încă din minutul 9, dar nu a reușit să-și mențină avantajul până la final. Oțelul a revenit și a reușit să marcheze golul egalizator în minutul 71, prin Juri Cisotti.

Partida dintre cele două rivale din Moldova a stabilit clasamentul final al play-out-ului și programul complet al luptei pentru evitarea retrogradării.

Dinamo, care a câștigat patru din ultimele șase meciuri din Superligă, a încheiat sezonul regulat pe locul 14, cu 29 de puncte, astfel că va începe play-out-ul cu 15.

”Câinii” vor începe play-out-ul la Sibiu, cu Hermannstadt, după care va urma meciul cu Petrolul de pe teren propriu, iar apoi deplasarea de la Galați, cu Oțelul. Echipa lui Zeljko Kopic va avea parte și de alte deplasări dificile, la Craiova, Botoșani sau Cluj.