Denis Alibec, criticat de un fost mare atacant al naționalei

Denis Alibec CFR Cluj Superliga Denis Alibec
Data publicarii: Duminica 17 Octombrie 2021, 22:21
Data actualizarii: Duminica 17 Octombrie 2021, 22:38

Rapid s-a impus duminică seara, la Mioveni, scor 2-0 cu CFR Cluj, în capul de afiș al etapei a 12-a din Liga 1.

Golurile au fost marcate de Bălan ’27, ’55. Elevii lui Mihai Iosif și Adrian Matei au înscris şi în minutul 45, tot prin Bălan, însă reuşita acestuia a fost anulată pentru ofsaid.

Fostul mare atacant al naționalei și al Stelei, Gabi Balint, a comentat evoluția neconcludentă a vedetelor campioanei României. Principalul vizat a fost Denis Alibec.

Denis Alibec, criticat de Gabi Balint

”CFR aleargă după Rapid, dar nu-l prinde! Nu impresionează cu nimic, nici ofensiv, nici defensiv. La gol, Cristi Manea vede toată lățimea terenului, nu-și dă seama că nu e în linie cu ceilalți apărători și îl scoate pe Bălan din ofsaid.

Apoi, foarte puține mingi ajung la atacanți. Omrani se zbate cât de cât, dar nu are realizări, iar pe Alibec nu-l vezi pe teren. Deac, prea puțin. În schimb, Rapid a reușit câteva contraatacuri superbe. Știe să joace perfect cartea contraatacului, mi-a plăcut. E ca la începutul sezonului”, a subliniat Gabi Balint, potrivit digisport.ro, într-o intervenția la pauza partidei Rapid - CFR 2-0.