CFR Cluj FCSB Florinel Coman George Gaman Sebastian Coltescu Superliga
Data publicarii: Duminica 10 Decembrie 2023, 21:34
Data actualizarii: Duminica 10 Decembrie 2023, 21:38

Sebastian Colțescu a luat o decizie importantă în repriza secundă a derby-ului CFR Cluj - FCSB.

În minutul 51, FCSB a marcat pentru 2-1 după o execuție splendidă a lui Florinel Coman. Șeptarul vicecampioanei a trimis o torpilă de la aproximativ 30 de metri, fără șansă pentru Sava.

Controversă uriașă la CFR - FCSB! Colțescu a anulat la VAR golul de generic al lui Coman

După ce Coman și coechiperii au sărbătorit golul în fața galeriei, Sebastian Colțescu a decis, cel mai probabil la indicația lui George Găman, aflat în camera VAR, să meargă la monitor pentru a revedea un incident petrecut cu 25 de secunde înaintea golului, când Crețu l-ar fi faultat pe Otele.

În reluări se observă un contact între Crețu și Otele, însă după ce fundașul de la FCSB lovește mingea.

După ce a văzut câteva reluări la monitor, Colțescu a stabilit că Valentin Crețu l-a faultat pe Otele, astfel că a anulat golul lui FCSB și a dictat lovitură liberă pentru CFR Cluj din jumătatea de teren a vicecampioanei.

Jucătorii de la FCSB au protestat, în timp ce pe buzele lui Coman s-a citit: "Cum, frate?", când a văzut că Sebastian Colțescu merge la monitor.