Claudiu Niculescu CSC 1599 Șelimbăr Dinamo Superliga Claudiu Niculescu
Data publicarii: Sambata 26 August 2023, 14:51
Data actualizarii: Sambata 26 August 2023, 14:51

Claudiu Niculescu (47 de ani) este în prezent antrenor la CSC 1599 Șelimbăr, liderul-surpriză din Liga 2.

După patru etape, echipa pregătită de Niculescu este singura din Liga 2 cu un parcurs perfect: patru victorii din tot atâtea meciuri, dar nu are drept de promovare în Superligă!

Imediat după meciul cu Concordia Chiajna, câștigat cu scorul de 1-0, fostul atacant a fost întrebat despre Dinamo, echipa la care a scris istorie ca jucător.

Cel mai bun marcator all-time al lui Dinamo în cupele europene l-a lăudat pe Ovidiu Burcă și a dat un verdict clar. E convins că ”roș-albii” nu vor avea emoții în privința salvării de la retrogradare.

Claudiu Niculescu: ”Dinamo va arăta și mai bine”

„Asta cu siguranță (n.r. - dacă scapă Dinamo de la retrogradare)! Ovidiu a făcut o treabă extraordinară la Dinamo, de un an și ceva de când este antrenorul echipei. După pauza competițională, Dinamo va arăta și mai bine decât arată în acest moment.

Și ei au adus jucători destul de târziu, care sunt în urmă cu pregătirea fizică. După pauza competițională, cred că va arăta și mai bine”, a spus Claudiu Niculescu.

După meciul cu Petrolul, Dinamo va avea un program dificil. Marți este programat duelul din Cupa României cu divizionara secundă Metaloglobus.

Pe 1 septembrie, vineri, Dinamo se va deplasa în Giulești pentru duelul cu Rapid, iar apoi va urma meciul de pe teren propriu cu FCU Craiova.