„Ce sfat îi dai lui Dorin Rotariu?” Răspunsul direct oferit de Vadim Rață, omul cu 62 de minute la FCSB

Dorin Rotariu FCSB vadim rata Superliga Vadim Rață
Data publicarii: Duminica 22 Octombrie 2023, 23:34
Data actualizarii: Duminica 22 Octombrie 2023, 23:38

Gigi Becali (65 de ani) s-a ținut de cuvânt și l-a impus pe Dorin Rotariu (28 de ani) în primul „11” la meciul cu FC Voluntari, scor 0-0.

Lăudat pentru felul în care se antrenează, Rotariu nu s-a ridicat la același nivel și într-un meci oficial, fiind schimbat la pauză.

Vadim Rață, unul dintre jucătorii dați afară de Gigi Becali după doar trei meciuri la FCSB, a fost întrebat dacă are un sfat pentru Dorin Rotariu, proaspăt sosit la FCSB.

Mijlocașul defensiv al lui Voluntari s-a ferit să spună lucrurilor pe nume, susținând că Rotariu se va descurcat la FCSB și fără sfaturile sale.

„Eu cred că e un jucător mai experimentat decât mine, a jucat în campionate, are mai multă experiență. Cred că a fost mult mai dorit decât mine la FCSB și cu siguranță va avea parte de alt tratament.

O să se descurce el singur, n-am ce să-i transmit”, a spus Vadim Rață, după meciul FCSB - FC Voluntari, scor 0-0.

FCSB - FC Voluntari 0-0

FCSB a ratat ocazia de a păstra distanța față de locul doi. Meciul s-a încheiat la egalitate, după ce Alex Băluță a nimerit bara în prelungirile partidei. Gazdele au solicitat și un henț în finalul partidei, după ce Cristian Paz a lovit mingea cu mâna în interiorul propriului careu.

În urma acestui rezultat, FCSB a ajuns la 30 de puncte și va fi lider și după această etapă, indiferent de rezultatul dintre CFR Cluj și Oțelul Galați.

Dacă CFR va reuși să câștige în Gruia în fața echipei lui Dorinel Munteanu, atunci ardelenii se vor apropia la un singur punct de echipa lui Gigi Becali după 13 runde. În următoarea etapă, FCSB va juca la Ploiești cu Petrolul, iar FC Voluntari va primi vizita celor de la Sepsi OSK.