VIDEO EXCLUSIV "Antrenorul Becali a învățat meserie!". Ce a observat Dumitru Dragomir după partida FCSB - CS Mioveni 5-1

Data publicarii: Miercuri 07 Decembrie 2022, 11:56
Data actualizarii: Miercuri 07 Decembrie 2022, 12:07

FCSB s-a impus în meciul cu CS Mioveni, scor 5-1, și a urcat pe locul patru în clasamentul Superligii României.

FCSB a învins-o pe ultima clasată, CS Mioveni, cu scorul de 5-1, pe Arena Naţională, în ultimul meci din etapa a 19-a a Superligii.

Malcom Edjouma (minutul 32), Adrian Şut (minutul 45, 77), Florinel Coman (minutul 58) şi Eduard Radaslavescu (minutul 87) au marcat pentru echipa antrenată de Leonard Strizu şi Mihai Pintilii, în timp ce golul de onoare al oaspeţilor a fost semnat de Liviu Antal (minutul 74).

Jucătorii de la CS Mioveni au ieşit pe teren cu o întârziere de 10 minute, în semn de protest pentru salariile neplătite. CS Mioveni a ajuns la zece etape consecutive fără victorie, două egaluri şi opt înfrângeri.

Dumitru Dragomir, impresionat de alegerile lui Gigi Becali

În minutul 22 al partidei, Răzvan Oaidă a fost înlocuit cu Malcom Edjouma, cel care a și deschis scorul în meciul cu CS Mioveni, la doar câteva minute după ce a intrat pe teren. Într-o intervenție telefonică la "Ora Exactă în Sport", fostul președinte de la LPF a vorbit despre planurile lui Gigi Becali de a da opt jucători în pauza de iarnă, remarcând și schimbările făcute de patronul de la FCSB.

"Am văzut o chestie din asta la Craiova și nu a dat rezultate. Poate dă la el. Antrenorul Becali a învățat meserie, nu ați văzut ce schimbări a făcut în minutul 22? A băgat pe ăla, imediat a dat gol", a declarat Dumitru Dragomir la PRO ARENA