FENOMENUL Iasi loveste din nou! CSMS urca pe 9 dupa 2-0 cu U. Cluj, strangand 16 puncte in retur | Concordia 0-1 Ceahlaul, moldovenii au terminat in 10

FC Botosani ASA Targu Mures Superliga
Live Blog

LIGA I

Data publicarii: Luni 23 Martie 2015, 19:45
Data actualizarii: Luni 23 Martie 2015, 22:29

TOT CE SE INTAMPLA IN ETAPA A 23-A DIN LIGA I!

22:27 23 Mar

FINAL la CSMS Iasi 2-0 U. Cluj, iar echipa lui Nicolo Napoli urca pe 9 in clasament, dupa acest rezultat, cu 28 de puncte. CSMS Iasi a strans 16 puncte in acest retur si are 5 victorii si un egal. Cum arata clasamentul din Liga I in acest moment:

21:47 23 Mar

Minutul 55. Gooool CSMS Iasi! Golubovic duce scorul la 2-0 cu U. Cluj

21:37 23 Mar

Minutul 46. Lemnaru reia pe poarta din 6 metri, Grahovac apara

21:12 23 Mar

Min 37. Goooool CSMS Iasi! Mihalache deschide scorul dupa o faza fixa. E 1-0 in fata celor de la Universitatea Cluj.

20:57 23 Mar

Sumudica, dupa infrangerea cu Ceahlaul

"In aceasta seara totul a fost contra noastra. Am avut ghinion in prima repriza, pe parcurs am pierdut din luciditate. Echipa adversa ne-a marcat un gol la singura ocazie pe care au avut-o. N-am gestionat foarte bine aceasta perioada dupa meciul cu Dinamo. Am facut nunta! Ne gandeam deja la tragerea la sorti pentru cupele europene", a spus Sumudica.

20:45 23 Mar

Ze Maria, despre victoria cu Chiajna:

"A fost o partida in care ambele echipe au jucat bine. Pentru noi a fost si mai dificil pentru ca am avut doua infrangeri consecutive cu Steaua si Dinamo in care nu meritam sa pierdem. Mai mult, Concordia venea dupa doua victorii consecutive. Dar baietii au fost de aur si ne-am impus. Au jucat extraordinar. Noi incercam sa castigam toate partidele, sunt toate niste finale pentru noi. Astea le-am spus si baietilor. Sa nu ne intereseze ce fac ceilalti si sa ne vedem de drumul nostru", a spus Ze Maria.

20:41 23 Mar

Min 7. Viveiros are cea mai mare sansa de gol a meciului. A sutat de la 13 metri, mingea s-a dus in bara, pentru ca apoi sa cada in fata liniei portii

20:40 23 Mar

Min 6. Golubovici suteaza de la 13 metri, Panagopoulos respinge

20:34 23 Mar

Min 1. A inceput partida de la Iasi

20:16 23 Mar

ECHIPELE DE START LA CSMS IAS - U. CLUJ

CSMS Iasi: Grahovac - I. Voicu, Mihalache, Plamada, Tiganasu - Enescu, Mitici - Ciucur, Onduku, Badic - Golubovici

U. Cluj: Panagopoulos – Jovanovici, Neag, Skvorc, Ciupe - Viveiros, Costin, Morar, Lungu, Mengolo - Lemnaru

19:55 23 Mar

Min 94. FINAL DE MECI: Concordia 0-1 Ceahlaul.

19:45 23 Mar

Min 85. Achim bate o lovitura libera din afara careului, mingea cade pe plasa de sus a portii.

19:44 23 Mar

Min 84. Martins primeste un cartonas galben, dupa un fault facut la 18 metri

19:41 23 Mar

Min 80. Rusu intra in locul lui Rodriguez / Chirieletti il schimba pe Gheorghiu

19:39 23 Mar

Min 78. Lovin bate lovitura libera, insa Calancea retine fara emotii sutul trimis pe centrul portii.

19:37 23 Mar

Min 76. Gorea este ELIMINAT pentru un fault din spate! Ceahlaul joaca in 10 oameni ultimul sfert de ora al meciului cu Chiajna!

19:31 23 Mar

Min 70. Chitosca intra in locul lui Popadiuc

19:22 23 Mar

Min 62. Purece ii ia locul lui Grigorie

19:18 23 Mar

Min 60. Maftei rateaza o ocazie imensa, cu un sut in centrul careului, mingea lui se duce putin pe langa bara.

19:17 23 Mar

Min 59. Florea intra in locul lui Dina

19:13 23 Mar

Min 55. Popadiuc trimite la coltul scurt, cu efect, mingea se duce putin pe langa poarta.

19:09 23 Mar

Min 51. Maftei ia un cartonas galben pentru un fault la Stefanescu.

18:46 23 Mar

Min 43. Alves trage din prima, din voleu, din afara careului, insa mingea se duce pe langa poarta

18:40 23 Mar

Min 38. Serediuc incearca o centrare din unghi, insa Calancea e atent si respinge cu un reflex bun

18:19 23 Mar

Min 18. GOOOL CEAHLAUL! Rodrigues inscrie cu capul, din cativa metri, lasat nemarcat! 1-0 pentru oaspeti!

18:15 23 Mar

Min 14. Sut Alves la coltul scurt, din 6 metri, portarul Calancea retine fara prea mari emotii.

18:11 23 Mar

Min 9. Serediuc trage in diagonala, de la 11 metri, dupa o faza de contraatac. Mingea se duce pe langa poarta adversa.

18:10 23 Mar

Min 7. Grigorie este lovit in plina figura la o faza in jumatatea moldovenilor. Isi revine repede.

18:02 23 Mar

Min 1. A inceput partida de la Chiajna

17:57 23 Mar

18.00 LIVE TEXT Concordia - Ceahlaul.

Echipele de start:

Concordia: Matache - Stan, Maftei, Lovin, Martins, Bucurica - Boldrin, Madeira, Grigorie - Serediuc, Dina
Rez: Rimniceanu, Dragarski, Dyulgerov, Purece, Lung, Florea, Musat

Ceahlaul: Calancea - Chirieletti, Gorea, Wellyson, Kneif - Tabacariu, Achim, Stefanescu - Popadiuc, Balint, Rodrigues
Rez: Jovic, Aldea, Chitosca, Carjan, Gheorghiu, Nagy, Rusu

Cum arata clasamentul Ligii I:

19:56 22 Mar

FINAL la CFR Cluj 0-1 Petrolul. Teixeira a marcat unicul gol al meciului, din penalty

19:27 22 Mar

Min 66. Dore reia cu capul pe langa poarta din 5 metri. Ocazie uriasa pentru CFR Cluj

19:20 22 Mar

Min 58. Dore marcheaza, dar golul este anulat pentru offside.

19:07 22 Mar

Min 45. Teixeira marcheaza din penalty pentru Petrolul. Este 1-0 in fata celor de la CFR

17:40 22 Mar

CFR CLUJ - PETROLUL

CFR: Minca, Jakolis, Larie, Petrucci, Camora, Muniru, Carp, Deac, Tade, Paun, Dore

PETROLUL: Pecanha, Alcenat, Geraldo, Satli, Peteleu, Coman, Filip, Nepomuceno, Kronaveter, Teixeira, Astafei

17:29 22 Mar

Final la Pandurii - Gaz Metan, 0-1. Roman a marcat unicul gol al meciului in minutul 59, iar Edi Iordanescu are doua infrangeri consecutive, dupa ce etapa trecuta echipa sa era zdrobita de Viitorul cu 4-0. Victoria cu Steaua din campionat ramane si ultima pentru Iordanescu junior.

16:48 22 Mar

Min 59. Gooooool Gaz Metan! Dan Roman deschide scorul in fata Pandurilor.

16:12 22 Mar

Min 43. Din nou Nistooor! Sut de la 30 de metri, tot peste!

16:05 22 Mar

Min 36. Sut Nistor, dupa o cursa de peste 30 de metri, minge se duce peste!

15:52 22 Mar

Min 23. Ciprian Petre centreaza pentru Roman, dar Vasiljevic a respins spre propria poarta, mingea fiind prinsa de Stanca

15:45 22 Mar

Min 15. ZERO ocazii in primul sfert de ora de la Pandurii - Gaz Metan

15:30 22 Mar

Min 1. Incepe meciul de la Targu-Jiu.

15:25 22 Mar

LIVE TEXT, de la 15:30, Pandurii - Gaz Metan.

Pandurii: Stanca - Ungurusan, Cordos, Vasiljevic, Momcilovic - Pintilii, Nistor - Buleica, Radut, Nicoara, M. Roman
Rezerve: Gliwa, Sandru, Eric, Elton, Matulevicius, Shalaj, Grecu
Antrenor: Edward Iordanescu

Gaz Metan: Plesca - Zaharia, Abrudan, Muth, Szilagyi - Velazquez, Elton, Tahar - Llullaku, D. Roman, C. Petre

22:48 21 Mar

Momente rare petrecute la meciul dintre FC Brasov si Dinamo, pierdut de "caini" in ultimele minute ale partidei. Patronul Ioan Neculaie a coborat extrem de nervos de la loja in minutul 74, cand Brasov a ramas cu un om in minus pe teren, dupa ce Bencun a fost eliminat. Acesta a fost surprins de camerele video chemandu-l pe Zotta pe tunelul de acces pe teren, la ordine - IMAGINI AICI

22:47 21 Mar

Alexe, dupa meci, la DigiSport: "Nu stiu daca e un blocaj psihic. Astazi nu am reusit... Este o perioada dificila pentru noi, jucatorii, si trebuie sa tragem sa ne revenim"

22:23 21 Mar

FINAL la Brasov - Dinamo, care se incheie 1-0! Cosmar pentru Flavius Stoican in ultimele minute.

22:17 21 Mar

Minutul 87. GOOOOOOL BRASOV! Cristian Ganea marcheaza dupa o gafa uriasa in careul lui Dinamo! Acesta a centrat de la peste 30 de metri, mingea a cazut in careu si s-a dus in poarta la coltul lung.

22:13 21 Mar

Minutul 74. Bencun este eliminat de la Brasov.

21:15 21 Mar

Minutul 43. Rotariu trimite un sut puternic de la 20 de metri, mingea este respinsa in corner

21:00 21 Mar

Minutul 28. Ratare uriasa pentru FC Brasov! Constantinescu trimite pe langa poarta goala de la 19 metri, dupa o iesire riscanta a lui Naumovski.

20:59 21 Mar

Minutul 23. Bencun cere penalty, dupa o intrare in careu a lui Elhamed, dar ia galben pentru simulare.

20:52 21 Mar

Minutul 18: Ratare importanta pentru FC Brasov. Mingea trimisa din 14 metri s-a dus peste poarta. Brasov ramane in ofensiva, iar Dinamo comite greseli in aparare.

20:39 21 Mar

Florin Marin, dupa meciul cu Rapid: "Am pierdut un joc care, daca ramaneam la egalitate, nu stiu daca se termina cu acest scor. Pentru ca incepusem foarte bine jocul, am incercat sa construim, sa pasam"

20:31 21 Mar

Echipe de start pentru FC Brasov - Dinamo. Meciul a inceput

Brasov: Iacob - Matei, Leko, Goian, Novakovic - Juric, Zlomislic - Bencun, Aganovic, Manea - Constantinescu

Dinamo: Naumovski - Fai, Machado, Bunoza, Filip - Grigore, Elhamed, Cristescu - Rotariu, Bilinski, Grozav

20:30 21 Mar

Cum arata clasamentul dupa victoria Rapidului:

20:23 21 Mar

Pustai dupa meci: "Suntem multumiti, am facut 11 puncte, dar luna aprilie va fi foarte, foarte importanta. Pauza pentru jocurile nationalei trebuie fructificata la maximum. Avem meciuri foarte grele, cu echipe direct implicate in lupta asta de la retrogradare. Ne trebuie cat mai multe puncte. Atmosfera e buna, nu sunt probleme. Nu stiu ce alte informatii au aparut, pe surse sau pe altceva!"

19:52 21 Mar
19:51 21 Mar

El e? :))

19:44 21 Mar

Min 84: GOOOL Rapid! GOOOL Niculae! Sut la coltul scurt, cu stangul, dupa ce a scapat singur cu Hotoboc. Daniel Pancu a dat assistul!

19:39 21 Mar

Min 77: Intra si Pancu la Rapid. Iese Coimbra.

19:36 21 Mar
19:28 21 Mar
19:27 21 Mar
19:22 21 Mar

Min 57: Pasa Cernat in marginea careului mic, Miron trimite cu capul pe langa poarta, desi era plasat bine.

19:21 21 Mar

#SpiritOfMaftei

Min 46: Detaliul care ar trebui sa faca diferenta... :))

19:05 21 Mar

Min 46: S-a reluat meciul! 1-0 pentru Rapid dupa 45 de minute.

18:51 21 Mar

Marius Sumudica, alaturi de Rapid la meicul cu Otelul.

18:50 21 Mar

Min 40: Edu Oriol primeste in careu, dar trage in Hotoboc. Ocazie mare a Rapidului!

18:49 21 Mar

Min 35: Meulens si-a chemat prietenii la meci. :)

18:32 21 Mar

Min 30: Tudorie vede al doilea cartonas galben pentru un atac asupra lui Buchta si este eliminat!

18:27 21 Mar

Min 23: Meulens e din nou in pozitie de finalizare, insa il faulteaza pe Murgoci si arbitrul Fesnic opreste jocul.

18:25 21 Mar
18:24 21 Mar
18:18 21 Mar

Min 15: Borda respinge din careu la o prima minge care putea deveni periculoasa pentru poarta lui Buchta.

18:16 21 Mar

Moraru trebuie sa scoata din nou banii dupa meci, daca rezultatul ramane acelasi. :)

18:15 21 Mar

Tabela n-a rezistat prea mult in Giulesti...

18:10 21 Mar

Toate biletele puse in vanzare pentru Rapid - Otelul au fost epuizate!

18:08 21 Mar

Min 5: GOOOL Rapid! Meulens trage pe colt, din interiorul careului, Hotoboc nu poate face nimic! Actiune superba a Rapidului! 1-0!

17:43 21 Mar

Sapunaru nu joaca azi, din cauza accidentarii, dar n-a rezistat in casa si e suporter la Rapid - Otelul. :)

17:40 21 Mar

Semintele, accesoriu obligatoriu alaturi de fular si steag pentru meciurile de fotbal din Romania :)

17:39 21 Mar

Imagini senzationale surprinse in Giulesti. Sunt cozi de zeci de metri la bilete, cu cateva minute inaintea startului partidei!

17:29 21 Mar

Min 90: Final de meci la Craiova. Se termina 0-0! Craiova a ajuns la 17 meciuri fara infrangere in campionat.

17:08 21 Mar

Min 74: Astra a ramas in 10! Wo??kiewicz a fost eliminat de Hategan.

16:53 21 Mar

Min 59: Astra reuseste sa inscrie prin Enache, dar de la margine se ridica fanionul pentru offside! Ramane 0-0!

15:11 21 Mar

De la 15:30, derby in Liga I: CSU Craiova - Astra, meci de cupele europene!

CSU Craiova: Balgradean – Achim, Kay, Izvoranu, Vatajelu – Mateiu, Baluta, Brandan, Madson – Herghelegiu, Bawab

Astra: Lung – Gorupec, Gaman, Oros, Junior Morais – Yahaya, Takayuki – Enache, Budescu, De Amorim – Spataru

22:38 20 Mar

Antrenorul lui ASA, Liviu Ciobotariu: "Imi felicit echipa, am reusit sa castigam de la 1-1. Ii felicit pe adversarii de azi, sunt o echipa omogena, foarte buna. Am fost pragmatici, ne-am dorit aceasta victorie si ii felicit pe baieti, adversarul a fost foarte puternic!"

22:36 20 Mar

Narcis Raducan a declarat la finalul meciului cu Botosani:

"Gabi Muresan a iesit la pauza accidentat, plin de sange, cu o gaura in picior! Este prematur sa ne gandim acum la titlu! Suntem echipa momentului", a spus acesta la DigiSport.

22:31 20 Mar

22:28 20 Mar

Final de meci la Botosani! ASA castiga cu 2-1 si e la 4 puncte de Steaua cel putin pana la meciul campioanei cu Viitorul!

22:08 20 Mar

Min 76: GOOOOL Tg. Mures! Marius Constantin o aduce din nou pe ASA in avantaj! Lovitura sa de cap nu i-a dat nicio sansa lui Curileac! 2-1 pentru ASA!

22:04 20 Mar

Min 71: GOOOL Botosani! Croitoru bate bine o lovitura libera de la 23 de metri, Stancioiu nu respinge convingator, iar Acsinte impinge mingea in plasa cu o lovitura de cap din plonjon!

22:02 20 Mar

Min 69: Rosu trimite cu capul, din careu, la un metru de poarta, dupa o centrare de pe partea stanga.

22:01 20 Mar

Min 61: Si Hanca vede cartonasul galben.

Min 58: Martinus faulteaza si primeste galben, pentru un atac in apropierea centrului terenului.

22:00 20 Mar

Min 57: Zicu iese din teren, intra Feussi!

Min 56: Martinus poate suta dupa ce si-a facut singur o minge in careul advers, dar e blocat la 12 metri de poarta!

21:59 20 Mar

Min 53: Iese Vasvari, intra Nelut Rosu.

21:37 20 Mar

Min 46: S-a reluat jocul. Tg. Mures face un meci clasic de deplasare pana acum, golul a venit pe un fond de echilibru total.

21:36 20 Mar

Min 46: Gabi Muresan s-a accidentat si nu mai poate continua. Locul sau e luat de Gonzalez!

21:32 20 Mar

Min 41: Ngadeu trimite pe langa dupa o centrare a lui Martinus!

21:28 20 Mar

Min 38: Faug iese de la Botosani, intra Homei in locul lui.

21:04 20 Mar

Min 29: GOOOL Tg. Mures! Centrare de pe partea stanga, Manolov deviaza la bara a doua, de unde Zicu inscrie cu o reluare simpla!

20:45 20 Mar

Min 9: Bordeianu intercepteaza in fata lui Bumba, scapat pe contraatac in jumatatea adversa!