VIDEO Un nou record spectaculos în Serie A! Ovaționat de întreg stadionul, a debutat cel mai tânăr jucător din istoria competiției, la AC Milan

Francesco Camarda AC Milan Serie A Italia Francesco Camarda, jucator lui AC Milan/sursa foto: Getty
Data publicarii: Duminica 26 Noiembrie 2023, 08:09
Data actualizarii: Duminica 26 Noiembrie 2023, 08:26

AC Milan și Fiorentina s-au confruntat în etapa a 13-a din Serie A.

Gazdele s-au impus cu scorul de 1-0, singurul gol al partidei fiind marcat de Theo Hernandez, în minutele de prelungiri ale primei reprize, din penalty.

Chiar dacă formația antrenată de Stefano Pioli a obținut trei puncte importante, după o serie de insuccese, momentul semnificativ al partidei s-au produs spre final.

Francesco Camarda, cel mai tânăr debutant din istoria Serie A

În minutul 83, tehnicianul gazdelor l-a introdus pe teren pe Francesco Camarda. Tânărul de 15 ani 8 luni și 15 zile a devenit cel mai tânăr jucător care debutează în Serie A.

Ovaționat de întreg stadionul, Francesco Camarada s-a bucurat de minutele petrecute pe teren.