FOTO ȘI VIDEO Mourinho și-a pierdut cumpătul! Conflict cu Kvaratskhelia la marginea terenului

Khvicha Kvaratskhelia AS Roma Jose Mourinho Napoli Italia Jose Mourinho, în conflict cu Khvicha Kvaratskhelia la AS Roma - Napoli / Foto: DAZN
Data publicarii: Sambata 23 Decembrie 2023, 23:14
Data actualizarii: Sambata 23 Decembrie 2023, 23:15

Jose Mourinho (60 de ani), antrenorul celor de la AS Roma, a trăit la intensitate maximă derby-ul cu Napoli, contând pentru etapa #17 din Serie A.

Prima repriză a meciului Roma - Napoli, încheiată la egalitate, scor 0-0, a fost destul de tensionată, arbitrul Andrea Colombo arătând nu mai puțin de șase cartonașe galbene: patru gazdelor și două oaspeților, dintre care câte unul pentru antrenorii Jose Mourinho și Walter Mazzarri.

Mourinho și-a pierdut cumpătul! Conflict cu Kvaratskhelia la marginea terenului

Unul dintre momentele tensionate s-a consumat în minutul 38. Bryan Cristante, mijlocașul Romei, l-a faultat pe Khvicha Kvaratskhelia și a văzut cartonașul galben. Decizia nu i-a picat deloc bine lui Jose Mourinho, care a protestat vehement la marginea careului și a văzut și el un galben.

• Jose Mourinho, în conflict cu Khvicha Kvaratskhelia la AS Roma - Napoli / Foto: DAZN

Momentul s-a petrecut chiar în dreptul băncii Romei, iar Jose Mourinho s-a răstit la Khvicha Kvaratskhelia, cel mai probabil reproșându-i că a exagerat lovitura încasată de la Cristante. Georgianul a părut și el nervos când a văzut cum este abordat de "The Special One", însă spritele s-au calmat rapid, cei doi îmbrățișându-se la final.

"Suficient, ajunge! Mereu stai pe jos. Arată respect!", i-ar fi strigat Mourinho lui Kvaratskhelia, potrivit presei din Italia.

La câteva secunde după, Mourinho a avut un dialog, însă mult mai relaxat, și cu Victor Osimhen, celălalt star din atacul lui Napoli.