FOTO Imaginea zilei în Italia! Un jucător de la AC Milan s-a întors acasă cu metroul după meciul cu AS Roma

AC Milan AS Roma lapo nava Italia
Data publicarii: Vineri 07 Ianuarie 2022, 16:28
Data actualizarii: Vineri 07 Ianuarie 2022, 16:31

AC Milan a câștigat meciul cu AS Roma fără emoții, scor 3-1. Ibrahimovic putea face 4-1 în prelungiri, dar a ratat un penalty în ultimele minute ale jocului.

După meci, o fotografie cu Lapo Nava, portarul de 17 ani al Milanului, a devenit virală pe internet. Acesta a stat pe bancă la meciul cu Roma, în locul lui Ciprian Tătărușanu, care a fost infectat cu COVID-19.

Fiul lui Stefano Nava, fost campion al Italiei și câștigător de Champions League cu Milan, s-a întors acasă, după meci, cu metroul.

Nava joacă pentru echipa Primavera a celor de la AC Milan, de unde a plecat și Gianluigi Donnarumma, și nu a apucat, momentan, să debuteze în poarta Milanului, unde titular este Mike Maignan.

Milanul este pe locul doi în Serie A, cu 45 de puncte, la un singur punct distanțăde liderul Inter Milano, dar cu un meci în plus. Pentru milanezi urmează duelul din deplasare, cu Venezia.