Au început negocierile cu Lautaro Martinez, după ce a marcat patru goluri în 37 de minute!

Lautaro Martinez Inter Milano Italia Lautaro Martinez
Data publicarii: Duminica 01 Octombrie 2023, 18:27
Data actualizarii: Duminica 01 Octombrie 2023, 18:27

Lautaro Martinez (26 de ani) a făcut show în ultimul meci al lui Inter Milano.

Fosta campioană a Italiei a câștigat cu 4-0 pe terenul celor de la Salernitana, iar atacantul argentinian a marcat toate cele patru goluri al nerazzurrilor într-un interval de doar 37 de minute.

Lautaro Martinez negociază prelungirea contractului cu Inter Milano

Ajuns la zece goluri în opt meciuri și ”vânat” de alte echipe importante din Europa, Martinez negociază în aceste zile preglungirea contractului cu Inter Milano.

Potrivit jurnalistului Nicolo Schira, discuțiile dintre cele două părți avansează, iar Lautaro are ”pe masă” un contract valabil până în 2028, cu un salariu anual de 7,5 milioane de euro.

Ajuns în 2018 la Inter Milano, Lautaro Martinez are o înțelegere valabilă până în 2026 cu actuala sa echipă. În 246 de meciuri la Inter a marcat de 112 ori, cifră la care se adaugă și 38 de pase decisive.

După ”pokerul” reușit în meciul cu Salenitana, sud-americanul a ajuns pe primul loc în clasamentul golgheterilor din Serie A, cu nouă goluri. Pe locul doi este Victor Osimhen de la Napoli, cu cinci reușite.

În clasament, Inter e pe primul loc, cu 18 puncte şi golaveraj mai bun decât AC Milan. Salernitana e pe locul 18, cu trei puncte, fără victorie.