A rupt plasa ca pe vremuri! Ce viteza a atins sutul expediat de Cristiano Ronaldo in poarta lui Genoa

Cristiano Ronaldo juventus Serie A Italia A rupt plasa ca pe vremuri! Ce viteza a atins sutul lui Cristiano Ronaldo expediat in poarta lui Genoa
Data publicarii: Miercuri 01 Iulie 2020, 09:01
Data actualizarii: Miercuri 01 Iulie 2020, 09:09

Juventus a castigat cu 3-1 in deplasarea de la Genoa si si-a consolidat pozitia de lider in Serie A.

Dybala a deschis scorul in minutul 50 dupa o pasa primita in careu de la Cuadrado. Dupa 7 minute, Cristiano Ronaldo marcheaza un gol super din afara careului, iar viteaza sutul expediat de portughez a atins 105km/h.

Douglas Costa a punctat si el in minutul 73 cu un sut plasat. Gazdele ai inscris golul de onoare in minutul 76 prin Pinamonti.

Juventus ramane lider in Seria A cu 72. Pe locul 2 se afla Lazio Roma cu 68 de puncte. Genoa este pe locul 17 cu 26 de puncte, fiind la un punct distanta de zona retrogradabila.