FOTO ȘI VIDEO "The Romanian Legend". Borna atinsă de Cristina Neagu după Odense - CSM București

The Romania Legend 1.100 de goluri Cristina Neagu Odense - CSM Bucuresti Handbal Cristina Neagu
Data publicarii: Duminica 18 Februarie 2024, 17:48
Data actualizarii: Duminica 18 Februarie 2024, 17:58

O nouă bornă impresionantă atinsă de interul stânga de la CSM București.

Cristina Neagu a ajuns după meciul cu Odense, ultimul din Grupa A Ligii Campionilor, la un total incredibil la capitolul goluri în Liga Campionilor la handbal.

Interul stânga de la CSM București a înscris șapte goluri care au propulsat-o pe locul al doilea în clasamentul celor mai bune marcatoare all-time în Champions League.

• Cristina Neagu

Căpitanul formației campioane a ajuns la 1.100 de goluri, iar site-ul Federației Europene de Handbal a titrat: "The Romanian Legend".

Neagu e devansată în topul celor mai bune marcatoare de Jovanka Radicevic, cu 1.133 de goluri.

CSM Bucureşti a fost învinsă în deplasare de formaţia daneză Odense Handbold, cu scorul de 29-25 (16-11), duminică, în ultimul său meci din Grupa A a Ligii Campionilor la handbal feminin.

CSM Bucureşti avea nevoie de o victorie pentru a se califica direct în sferturi, dar nu a reuşit-o şi va evolua în play-off.

În play-off-ul pentru sferturi, echipa antrenată de Adi Vasile va întâlni gruparea Krim Ljubljana.