VIDEO EXCLUSIV Rapid București - Gloria Bistrița-Năsăud | Victorie clară pentru giuleștence, care își asigură locul al doilea în Liga Florilor

Rapid Bucuresti Estavana Polman Gloria Bistrița-Năsăud Handbal feminin Liga Florilor Handbal
Data publicarii: Miercuri 10 Mai 2023, 18:50
Data actualizarii: Miercuri 10 Mai 2023, 18:57

Rapid s-a impus în duelul de pe teren propriu cu Gloria Bistrița și și-a asigurat locul al doilea în clasament.

Rapid București - Gloria Bistrița 39-32 (20-18)

FINAL!

Min. 30: Rapid - Bistrița 39-32 ! Kassoma reușește al șaptelea gol al său din meci și mărește avantajul, dar Dincă reduce din diferență. Tabela e închisă de Sorina Grozav.

Min. 55: Rapid - Bistrița 35-29! Kassoma ratează atacul din poziție de unu la unu cu portarul, dar apoi și oaspeții ratează.

Min. 43: Rapid - Bistrița 27-25! Dincă înscrie cu o boltă superbă după contraatacul oaspeților.

Min. 34: Rapid - Bistrița 23-21! Start în forță pentru gazde în a doua repriză, dar Laszlo reduce din diferență, iar apoi pivotul oaspeților a mai înscris o dată, după ce giuleștencele au ratat atacul.

A început a doua repriză!

PAUZĂ! Oaspeții ratează atacul cu 20 de secunde înainte de final și șansa de a intra la pauză cu un singur gol diferență.

Min. 29: Rapid - Gloria Bistrița 20-18! Sorina Grozav înscrie de la șapte metri și ajunge la a șasea reușită din meci.

Min. 25: Rapid - Bistrița 17-15! Seraficeanu reduce din diferență și își aduce din nou echipa la două goluri de gazde.

Min. 14: Rapid - Bistrița 12-8! Buceschi scapă pe contraatac, iar Buceschi nu ratează.

Min. 7: Rapid - Bistrița 6-6! Dumanska intervine perfect la aruncarea lui Ostase din postură de 1 contra 1, oaspeții scapă pe contraatac și egalează!

Min. 3: Rapid - Bistrița 1-1! Aruncare în forță a Biancăi Bazaliu, care reușește să egaleze.

Min. 1: Rapid - Bistrița 1-0! Sorina Grozav deschide scorul cu o aruncare de la șapte metri.

A început meciul!

Rapid București - Gloria Bistrița-Năsăud, meci din etapa a 24-a din Liga Florilor, începe de la ora 17:30 și este transmis în direct de PRO ARENA și VOYO.

"Suntem foarte entuziasmați, este un meci foarte important pentru noi. Vom face un meci bun, abia aștept să ne revedem", a declarat înainte de partida din Sala Rapid handbalista giuleșteană Estavana Polman.

Rapid este a doua în clasament, după liderul neînvins CSM București (67 vs 58 de puncte), în timp ce Gloria Bistrița-Năsăud se află pe locul 3, cu 55 de puncte.