CRYova DE FERICIRE! SCM Craiova castiga DRAMATIC Cupa EHF la un singur GOL! Dumanska A SALVAT de 2 ori in ultimele secunde VICTORIA

scm craiova Kristiansand Handbal
Data publicarii: Vineri 11 Mai 2018, 18:28
Data actualizarii: Vineri 11 Mai 2018, 21:36

SCM Craiova a castigat cu 30-25 partida retur cu Viper Kristiansand dupa ce pierduse in tur cu 22 la 26.

FINAL! CUPA EHF ESTE CASTIGATA DE SCM CRAIOVA CU 52-51 LA GENERAL! Iata numele eroinelor Craiovei: Dumanska, Ardean-Elisei, Florian, Klikovac, Nikolic, Pricopi, Ticu, Lung, Popescu, Radoi, Selaru, Stanciu, Stoican, Trifunovic, Tudor si Patricia Vizitiu

Min 59. Final DRAMATIC! Craiova rateaza atacul dupa ce Ticu a scapat mingea, Dumanska a reusit apoi sa pareze in 2 randuri singur cu o adversara! Time-out cerut cu 3 secunde inainte de final!

Min 58. Intra Vizitiu si da o pasa superba pentru Nikolic care trimite in bara din unghi!

Min 57. Final dramatic de meci la Craiova! SCM are 5 goluri avans si ar castiga la limita Cupa daca s-ar termina asa!

Min 54. Klikovac inscrie un gol extrem de important! 30-24

Min 53. Dumanska reuseste o noua parada incredibila intr-un moment in care Kristiansand putea egala scorul la general!

Min 52. Din nou ghinion pentru Craiova la o aruncare printre picioarele lui Dumanska. 29-24

Min 51. Florianu trece printre 2 adversare si obtine 7 metri. Ticu marcheaza 29-23

Min 50. Primim un nou gol si, din acest moment, Craiova are nevoie de o victorie la minim 5 goluri! 28-23

Min 49. Sulland, cea mai buna marcatoare a novergiencelor in acest meci, inscrie de la 7 metri 28-22

Min 48. Florianu recupereaza dupa o aruncare ratata si obtine un 7 metri. Ticu marcheaza 28-21

Min 47. Klikovac primeste o noua eliminare de 2 metri. Iar pivotul norvegiencelor obtine un 7 metri

Min 46. Ambele echipe pierd ocazia de a marca dupa fault in atac

Min 43. Un nou 7 metri scos de Ticu, marcheaza Florianu 27-20

Min 42. Primim gol de la pivotul norvegiencelor 26-20

Min 41. Nikolic are una dintre putilnele ratari din extreme, iar Kristiansand inscrie din extrema. Vine apoi si golul Craiovei 26-19

Info: Daca cei de la Kristiansand mai inscriu de 5 ori in acest meci, victoria la 4 puncte nu va fi suficienta pentru SCM Craiova sa castige Cupa EHF!

Min 39. Florianu inscrie, Craiova recupereaza apoi insa aceeasi Florianu trimite pe langa incredibil! 25-17

Min 38. Kristiansand inscrie pe contraatac si diferenta la general este de doar 3 puncte in favoarea Craiovei!

Min 37. Craiova inscrie in inferioritate! Din pacate, vine si golul norvegiencelor imediat! 24-16

Min 36. Ticu inscrie iar apoi golul oaspetilor este anulat pentru calcarea semicercului! Ramanem in inferioritate la scorul de 23-15

Min 34. Kristiansand inscriu 2 goluri in inferioritate numerica, primul dupa ce jucatoarea norvegianca a calcat in semicerc, iar la al doilea exista suspiciunea unor pasi! 22-14

Min 33. Un nou fault in semicerc la Ticu, de data asta si cu eliminare de 2 minute! Florianu arunca de aceasta data si inscrie! 21-13

Min 32. Primul gol al reprizei este al lui Elisei! Din pacate, inscriu si cele de la Kristiansand! 20-13

Min 31. Dumanska incepe repriza secunda cu o parada excelenta! Ticu obtine un 7 metri dupa aparare in semicerc! Tot Ticu executa insa de data asta rateaza!

PAUZA! Craiova are 41-38 la general cu Kristiansand si este la 30 de minute de castigarea Cupei EHF!

Min 30. Ultima faza a reprizei - Craiova obtine o lovitura de la 7 metri cu 11 secunde inainte de final! Ticu inscrie! Din pacate, primim gol in ultima secunda! 19-12

Min 29. Ambele echipe inscriu cu usurinta 18-11

Min 27. FANTASTIC! Nikolic opreste perioada de 6 minute fara gol pentru Craiova cu o executie superba din extrema! Ea a folosit efectul Maricel Voinea pentru ca mingea sa pacaleasca portarul! 17-10

Min 24. Perioada fara gol marcat de ambele echipe, Kristiansand este cea care sparge gheata

Min 22. Ambele echipe rateaza atacul

Min 21. Combinatie superba intre Nikolic si Klikovac, ultima inscrie! Din pacate, si adversarele marcheaza rapid 16-9

Min 20. Nikolic inscrie incredibil din extrema dintr-un unghi mort! 15-8

Min 19. Gol fantastic reusit de Ana-Maria Ticu in inferioritate! Dumanska apara apoi incredibil! 14-8

Min 18. Nicoleta Tudor este eliminata pentru 2 minute pentru o impingere. Kristiansand rateaza insa atacul dupa un fault!

Min 17. Atac prelungit al oaspetilor, jucatoarele norvegience sunt fortate sa arunce de la mare distanta iar Dumanska prinde! Florianu scoate apoi un 7 metri 13-8

Min 16. Florianu marcheaza si este din nou egalitate pe dubla mansa! 12-8

Min 15. Klikovac inscrie din nou, insa si norvegiencele. 11-8

Min 14. Ghinion pentru Craiova dupa o parada a lui Dumanska, mingea a fost insa recuperata de Kristiansand care duce scorul la 10-7

Min 13. Atac prelungit al Craiovei care obtine o aruncare de la 7 metri. Ticu executa direct la vinclu! Craiova egaleaza la general! 10-6

Min 12. Combinatie frumoasa a Craiovei iar Klikovac inscrie de pe pivot 9-6

Min 11. Pricopi se apara in semicerc si este 7 metri pentru oaspeti. Sulland inscrie cu pamantul 8-6

Min 10. Nikolic reuseste un nou gol din extrema, Craiova recupereaza apoi insa rateaza contraatacul 8-5

Min 10. Cea mai buna jucatoarea a norvegiencelor, Kristiansen, inscrie un nou gol 7-5

Min 9. Ticu trece frumos de o adversara si inscrie al 4-lea gol al ei! 7-4

Min 8. Craiova inscrie un nou gol, apoi portarita noastra pareaza! 6-4

Min 7. Pricopi inscrie dupa ce a pacalit doua adversare, Kristiansand marcheaza imediat 5-4

Min 6. Craiova primeste un nou gol din extrema 4-3

Min 5. Un nou gol marcat de Ticu, inscriu si norvegiencele 4-2

Min 4. Vine primul gol al jucatoarelor de la Kristiansand 3-1

Min 3. O noua ratare a oaspetilor, Ticu inscrie al 2-lea gol al ei 3-0

Min 2. Ratare a norvegiencelor, Nikolic pleaca pe contraatac si inscrie! 2-0

MIn 1. Craiova incepe in atac si obtine o lovitura de la 7 metri! 1-0

Incepe meciul! Craiova trebuie sa recupereze diferenta de 4 goluri dupa infrangerea din Norvegia pentru a castiga Cupa EHF!

Iata cum asteapta fanii Craiovei startul finalei Cupei EHF

Fetele de la SCM Craiova se bat astazi cu norvegiencele de la Kristiansand pentru trofeul Cupei EHF, a doua competiei de handbal a Europei.

In tur, Craiova a fost invinsa cu 22-26, si are de recuperat diferenta de patru goluri.

"Aveti incredere in noi, vom da totul si vom castiga trofeul", promite antrenorul Bogdan Burcea.

Astazi, trofeul EHF a fost expus in centrul orasului. Antrenorul Bogdan Burcea si jucatoarele Andreea Procopi si Nicoleta Tudor au mers sa vada cupa, alaturi de suporteri.

Cupa EHF este echivelentul Europa League din handbal.

Weekend-ul asta se joaca Final Four-ul Ligii Campionilor, la Budapesta. CSM Bucuresti, castigatoare a trofeului in 2016, va juca sambata semifinala cu Gyor.