CSM Bucuresti - Ferencvaros 27-24 | ASA, NEAGU! ASA, FETELOOOR! Victorie FANTASTICA a CSM-ului cu Ferencvaros!!!

CSM Bucuresti ferencvaros Handbal CSM Bucuresti e pregatita sa isi ia revansa in fata lui Ferencvaros! Toate detaliile despre meci
Data publicarii: Vineri 21 Februarie 2020, 18:23
Data actualizarii: Vineri 21 Februarie 2020, 20:01

Urmarim si comentam impreuna CSM Bucuresti - Ferencvaros pe www.sport.ro, aplicatia sport.ro si Facebook sport.ro.

Min 59. GOOOOL CSM! GOL NEAGU! O noua racheta trimisa de cea mai buna jucatoare din lume! CSM, la un pas de victorie 27-24!

Min 58. GOOOOL NEAGU! CSM Bucuresti - Ferencvaros 26-24!

Min 47. GOOOOL CSM BUCURESTI! Grbic marcheaza si CSM conduce cu 23-19!

Min 42. Gol Ferencvaros! CSM conduce cu 21-19!

Min 42. GOOL CSM! Legic marcheaza si bucurestencele conduc cu 21-18!

Min 39. GOOOOL NEAGU! Marcheaza de la 7 metri si scorul este 20-16 in favoarea CSM Bucuresti.

Min 32. GOOOOOL CSM Bucuresti! Grbic marcheaza si CSM are cel mai mare avantaj din acest meci. 18-14 pentru jucatoarele noastre.

Min 31. Gol Neagu! 17-14 pentru CSM.

Min 31. Gol Ferencvaros! Unguroaicele marcheaza primul gol al reprizei secunde! 16-14 pentru CSM.

A inceput repriza secunda.

Pauza! CSM Bucuresti - Ferencvaros 16-13

Min 30. Combinatie superba a bucurestencelor la ultima faza si Cvijic marcheaza! 16-13 pentru CSM Bucuresti la pauza.

Min 30. Extraordinara pasa a lui Perianu pentru Lekic! Gol CSM Bucuresti si conduce cu 15-13.

Min 30. Gol Ferencvaros! 14-13 pentru CSM!

Min 29. Ghiulea trimisa de Cristina Neagu! 14-12 pentru CSM Bucuresti!

Min 27. GOOOL CSM! Cvijic marcheaza si scorul este 13-12 pentru CSM.

Min 26. Gol Ferencvaros, 12-12! Marton restabileste egalitatea!

Min 24. Gol Ferencvaros. Marcheaza Kluivert de la 7 metri! 12-11 pentru CSM.

Min 24. GOOOOL CSM! Patrundere superba a Gabrielei Perianu! 12-10 pentru CSM Bucuresti!

Min 23. GOOL CSM! 11-10. Grbic marcheaza.

Min 23. Lukacs restabileste egalitatea dupa ce ramane libera in banda dreapta! Din nou egalitate 10-10.

Min 22. Cvijic primeste o pasta perfecta de la Neague si marcheaza primul gol al sau in aceasta partida! 10-9 pentru CSM Bucuresti.

Min 21. Marcheaza si Carmen Martin! Pasa foarte buna a Cristinei Neagu si scorul este 9-9!

Min 17. Cristina Neagu marcheaza de la 7 metri! Sut direct in vinclu si scorul este 8-8. Al treilea gol al lui Neagu.

Min  16. GOOOL CSM Bucuresti! Marcheaza Lekic si restabileste egalitatea, 7-7.

Min 13. Gol Snelder! Ferencvaros este din nou in avantaj! 7-6 pentru Ferencvaros.

Min 11. GOOOL NEAGU! CSM Bucuresti conduce cu 6-5.

Min 9. Gol Romania! Crina Pintea marcheaza si scorul este 4-4.

Min 8. Gol Ferencvaros. Unguroaicele trec prima oara la conducere dupa ce apararea noastra a fost pacalita usor.

Min 7. Gol Ferencvaros. 3-3.

Min 7. A doua ratare consecutiva pentru Cristina Neagu. CSM Bucuresti conduce cu 3-2.

Min 6. Gol Ferencvaros! Extrema dreapta a unguroaicelor primeste o pasa foarte buna si o invinge pde Dedu.

Min 3. Interventie foarte buna a lui Dedu! CSM conduce in continuare cu 2-0!

Min 1. Cristina Neague marcheaza primul gol al meciului la primul atac!

Min 1. A inceput partida!

CSM Bucuresti o va intalni pe Ferencvaros de la ora 18:30, in Champions League.

Formatia romaneasca mai are nevoie de 4 puncte pentru o calificare matematica in sferturile competitiei. CSM Bucuresti vrea insa sa obtina 6 puncte, intrucat echipa spera la o pozitionare cat mai buna in grupa.

Cristina Neagu a declarat inainte de meci ca romancele isi doresc revansa dupa umilinta suferita in Ungaria.

"Eu vreau sa ne luam revansa, pentru ca, in ianuarie echipa noastra a suferit cea mai severa infrangere de cand joaca in Liga Campionilor. E un meci revansa dar si un meci foarte important, pentru ca avem nevoie de puncte. Fiecare meci e ca o finala si-l tratam ca atare pentru ca avem nevoie de toate punctele", a spus handbalista.

Ferencvaros, echipa aflata pe ultimul loc in grupa, isi joaca la Bucuresti ultima sansa. Daca o sa piarda cu CSM, echipa lui Elek Gabor isi poate lua adio de la sferturile competitiei.