VIDEO „Nu e om!” Leo Messi a reușit un „no-look pass” de senzație după ce a fost doborât de adversar! Imaginile momentului

Leo Messi Nice Paris Saint-Germain Franta
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Duminica 02 Octombrie 2022, 12:56
Data actualizarii: Duminica 02 Octombrie 2022, 16:13

Paris Saint-Germain și Nice s-au întâlnit în etapa cu numărul 9 din Ligue 1, scor 2-1.

Campioana Franței a reușit să se impună în duelul cu echipa pentru care joacă și Rareș Ilie (19 ani), care însă a fost accidentat pentru meciul de sâmbătă seară. Scorul a fost deschis de Leo Messi, cu o super-execuție din lovitură liberă, în prima repriză, însă oaspeții au egalat în startul reprizei secunde.

Kylian Mbappe a reușit însă să aducă victoria echipei sale, după ce a fost trimis în teren în minutul 59, în locul lui Ekitike.

Leo Messi, „no-look pass” din cădere!

Deși a reușit să marcheze pentru prima dată din lovitură liberă pentru Paris Saint-Germain, Leo Messi (34 ani) s-a făcut remarcat pe durata întregii partide, iar în afară de gol, o altă fază spectaculoasă a atras atenția tuturor.

În minutul 58, pe un atac al parizienilor, argentinianul a fost faultat de un adversar, în timp ce avea balonul la picior. Messi a căzut, însă a reușit să impresioneze încă o dată, cu o super-execuție. Aflat la pământ, Messi vede culoarul pentru coechipierul său și trimite un „no-look pass” perfect, printre doi fundași.

Faza a devenit rapid virală pe rețelele de socializare, acolo unde au apărut comentarii în care fanii fotbalului se înclinau în fața momentului de geniu al lui Leo Messi. „Nu e om!”, „Pasa asta e cel mai bun lucru pe care îl vezi săptămâna asta”, „Un jucător care probabil ar trebui să se plângă după ce a fost faultat a găsit un mod de a trimite o pasă deși era pe jos. Lionel Messi e prea bun!”