VIDEO Rămasă fară Kylian Mbappe, ieșit accidentat în minutul 32, PSG a demolat-o pe Olympique Marseille!

PSG Achraf Hakimi Goncalo Ramos kylian mbappe Olympique Marseille Franta
Data publicarii: Luni 25 Septembrie 2023, 08:22
Data actualizarii: Luni 25 Septembrie 2023, 08:28

A fost primul meci din acest sezon în care starul francez a jucat și nu a marcat.

Paris Saint-Germain a dispus duminică, pe teren propriu, scor 4-0, de formaţia Olympique Marseille, în etapa a şasea din Ligue 1.

Cu Kylian Mbappe titular și ieșit accidentat în minutul 32, PSG s-a impus cu 4-0, după o primă repriză în care a marcat de două ori – prin Hakimi (min. 8) şi Kolo Muani (min. 37).

Imediat după reluare, Goncalo Ramos a majorat scorul la 3-0, în minutul 47. Parizienii au închis tabela în minutul 89, prin acelaşi Goncalo Ramos, cel care intrase în locul lui Kylian Mbappe. VIDEO AICI

În clasament, PSG este pe locul 3 cu 11 puncte, în timp ce Olympique Marseille ocupă poziţia a 7-a, cu 9 puncte.

Ce s-a întâmplat cu Kylian Mbappe

Kylian Mbappe a acuzat primele probleme medicale în minutul 7, când a fost faultat în marginea careului advers de Leonardo Balerdi. Din lovitura liberă rezultată, PSG a deschis scorul prin Achraf Hakimi, care a trimis direct în vinclu.

Imediat după gol, Mbappe a ieșit la marginea terenului și a cerut intervenția staff-ului medical. Starul francez a revenit șchiopătând pe teren, acuzând dureri la glezna stângă.

În cele din urmă, Mbappe nu a mai putut continua și atacantul lui PSG a cerut schimbare, iar Luis Enrique l-a trimis în locul său pe Goncalo Ramos.

Pentru Kylian Mbappe este primul meci din acest sezon în care joacă și nu marchează. Atacantul avea 8 goluri marcate în primele 5 jocuri din actuala stagiune.