"Te întrebi ce schimbare e asta? Dar uite că este!" Ce a remarcat Panduru la tactica lui Dan Petrescu

panduru CFR Cluj Dan Petrescu Fotbal intern
Data publicarii: Duminica 02 Octombrie 2022, 08:07
Data actualizarii: Duminica 02 Octombrie 2022, 08:17
CFR Cluj a învins-o pe Petrolul Ploieşti, 1-0 (0-0), sâmbătă seara, pe teren propriu, într-o partidă din etapa a 12-a a Superligii.

• Basarab Panduru, fost coleg cu Dan Petrescu la naționala României, a scos în evidență o schimbare efectuată de antrenorul campioanei CFR Cluj.
  • Unicul gol a fost înscris de Cristian Manea (90+1), cu capul, în urma unui corner executat de Ciprian Deac.

Basarab Panduru, un tip care nu menajează pe nimeni, a lăsat să se înțeleagă că Petrescu a aruncat cartea câștigătoare într-un moment critic pentru echipă.

Panduru: "E tipic CFR-ului victoria asta"

”Greu să extragi ceva. A fost o primă repriză foarte slabă, după pauză s-a continuat la fel. este meciul pe care îl vrea Dan Petrescu, Bine dacă se putea în minutul 90+4, să fie sigur că nu mai au timp adversarii.

Te întrebi cum câştigă, îl scoate pe Braun şi îl bagă pe Manea, şi te întrebi ce schimbare e asta? Dar uite că este! După care ne mai întrebăm de ce nu joacă Petrila, ei bine am văzut!

Pentru că joacă doar pentru el, şi nu pentru echipă s-a văzut la ultima faza. E tipic CFR-ului victoria asta, din nimic, când nimeni nu mai crede nimic, e un corner şi de acolo iese golul”, a declarat Basarab Panduru pentru Orange Sport.

Petrolul a suferit al treilea eşec consecutiv în campionat. CFR are patru victorii la rând, fără gol primit, trei dintre ele pe teren propriu.

Ce a declarat Dan Petrescu după victoria cu Petrolul Ploiești

"Victoria e importantă, nu mă interesează cum câștigăm. Adversarul s-a apărat tot meciul, terenul a fost dificil, a plouat. Importante sunt cele trei puncte.

Mie îmi place ca jucătorii care vin de pe bancă să intre conectați, să aducă un plus. Vin multe meciuri, nu va fi ușor să menținem această serie, sper să se întoarcă repede Bordeianu și Burcă, să am de unde să aleg", a declarat Dan Petrescu la finalul partidei, pentru DigiSport.