Niculae si patronul Rapidului au cantat cu suporterii! N-a putut nimeni sa-i puna pe 'mute'! Craiova, victorie clara in fata Rapidului. Giulestenii au sarbatorit promovarea dupa 1-3 cu FCU

Rapid FCU Craiova Fotbal intern N-au putut sa-i puna pe 'mute'! Craiova, victorie clara in fata Rapidului. Giulestenii au sarbatorit promovarea dupa 1-3 cu FCU
Abel Lorin
Data publicarii: Luni 17 Mai 2021, 22:36
Data actualizarii: Luni 17 Mai 2021, 22:41

Craiova s-a impus clar in derby-ul cu Rapid, disputat la Buftea.

Cu promovarea asigurata in urma egalului dintre Timisoara si Mioveni, giulestenii au petrecut in vestiar, inaintea derby-ului cu prima clasata. FCU a luat meciul in serios si n-a tinut cont de context. Craiova a castigat cu 3-1! Claudiu Balan a reusit un hat-trick. Varful a marcat in minutele 20, 45 si 68. Pentru Rapid a punctat Adrian Balan, din penalty, in minutul 62.

Mai bine de 1000 de oameni au venit la Rapid - Craiova. Suporterii au incurajat Rapidul din spatele uneia dintre porti. Si tribunele au fost pline. Fanii au incurajat in permanenta echipa, in ciuda rezultatului de pe tabela.

• N-au putut sa-i puna pe mute ! Craiova, victorie clara in fata Rapidului. Giulestenii au sarbatorit promovarea dupa 1-3 cu FCU

Cu o etapa inainte de finalul playoff-ului, Craiova si-a confirmat primul loc. Sunt acum 4 puncte intre olteni si Rapid.