Jucătorul care l-a surprins pe Ilie Dumitrescu în meciul Farul - Dinamo: „Surpriza plăcută!”

Ilie Dumitrescu Dinamo Eddy Gnahore Fotbal intern Ilie Dumitrescu
Data publicarii: Marti 13 Februarie 2024, 08:19
Data actualizarii: Marti 13 Februarie 2024, 08:24

Dinamo s-a impus în mod surprinzător pe terenul Farului Constanța, scor 0-2, și a egalat-o la puncte pe FC Botoșani, însă a rămas pe ultimul loc în Superliga, deoarece moldovenii au golaveraj mai bun.

Din articol

La finalul partidei de la Ovidiu, Ilie Dumitrescu a analizat evoluțiile celor două echipe și a remarcat unul dintre jucătorii lui Dinamo.

„Mister” a lăudat jocul prestat de Dinamo în repriza secundă, punctând faptul că Eddy Gnahore, sosit în acest an în „Groapă”, a fost surpriza plăcut din echipa „câinilor”.

„O primă repriză bună făcută de Dinamo, iar începutul celei de-a doua a fost fantastic. Farul, fără reacție, periculoasă doar la faze fixe. Un meci bun făcut de Dinamo, a acoperit foarte bine zonele. Gnahore, surpriza plăcută, a dat echilibru în fața fundașilor centrali.

Abdallah mi se pare cel mai important jucător de la Dinamo. Un fotbalist care interpretează foarte bine fazele, scoate maximum de la fiecare acțiune”, a spus Ilie Dumitrescu, potrivit Digisport.

Gnahore a semnat cu Dinamo din poziția de jucător liber de contract, la jumătatea lunii ianuarie, ultima oară îmbrăcând tricoul formației italiene Ascoli.

Despre Eddy Gnahore

Carrarese, Napoli, Carpi, Crotone, Perugia, Palermo şi Ascoli (Italia), Amiens (Franţa) şi Wuhan (China) sunt cluburile pe la care a trecut Eddy Gnahore.

În acest sezon competiţional Eddy Gnahore a jucat 15 meciuri pentru Ascoli, 14 în Serie B şi unul în Cupa Italiei.