Ce a remarcat Daniel Pancu la suporterii echipei lui Adrian Mititelu

Daniel Pancu fani mititelu FCU Craiova - Universitatea Craiova Superliga Fotbal intern
Data publicarii: Luni 08 August 2022, 09:13
Data actualizarii: Luni 08 August 2022, 09:41

FCU Craiova a pierdut meciul de acasă, scor 1-2 cu Universitatea Craiova, desfășurat duminică seara, în runda a patra a Superligii.

Daniel Pancu, fostul mare atacant al Rapidului și al echipei naționale, consideră că un avantaj pentru Universitatea Craiova a în meciul cu echipa lui Adrian Mititelu a fost generat de reacția fanilor lui FCU.

Suporterii lui FCU au declanșat de mai multe ori un spectacol pirotehnic care a scăzut vizibilitatea pe teren și l-a determinat pe centralul Istvan Kovacs să oprească meciul.

Totodată, fanii lui FCU au aruncat cu torțe pe teren. În opinia lui Pancu, pentru Universitatea Craiova pauzele cauzate de oprirea partidei i-au ajutat pe elevii lui Laszlo Balint, care au meciuri din trei în trei zile.

”Jocul a fost oprit de câteva ori, cred că fanii şi-au încurcat mai mult propria echipă. CSU era obosită pentru că joacă şi în cupele europene, joacă din trei în trei zile, iar FC U Craiova era mult mai proaspătă în prima repriză.

CSU nu are două echipe să joace în campionat şi în Europa, aşa cum are CFR, iar asta se simte. Aşa s-a scris istoria meciului, cu implicarea fanilor”, a declarat Daniel Pancu, potrivit Prima Sport.