Scene NEBUNE in Turcia! Un fotbalist de la Sivasspor i-a aratat pe telefon unui arbitru ca a gresit la o faza! Ce a urmat este de NEIMAGINAT!

Sivasspor Turcia Fotbal extern
Data publicarii: Luni 28 Decembrie 2020, 20:47
Data actualizarii: Luni 28 Decembrie 2020, 20:50

Hakan Arslan de la Sivasspor a primit cartonasul rosu in partida cu Besiktas.

Sivasspor a pierdut in deplasare cu 0-3 in fata lui Besiktas, in Superliga din Turcia, iar jucatorul oaspetilor, Hakan Arslan a fost eliminat. Turcul a primit doua cartonase galbene consecutiv in prelungirile primei reprize.

Arslan a protestat cu privire la un gol primit de echipa sa, iar jucatorul a preferat sa-si faca singur dreptate, aratandu-i pe telefon faza controversata. Arbitrul i-a dat galben in prima faza, iar dupa ce fotbalistul a insistat, i l-a acordat si pe al doilea.

Decizia arbitrului a provocat un adevarat scandal la marginea terenului. Scena de nebunie de la aceasta partida a facut inconjurul retelelor de socializare.

Dupa aceasta infrangere, Sivasspor este pe locul al 15-lea in Superliga, iar Besiktas a ajuns pe a doua pozitie la doar un punct de liderul actual, Galatasaray.