Meci nebun in China! Olaroiu a pierdut un meci incredibil: in minutul 3 era 2-0 pentru adversari! Care a fost scorul final

Cosmin Olaroiu China jiangsu suning Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 09 Martie 2019, 16:22
Data actualizarii: Sambata 09 Martie 2019, 16:23

Cosmin Olaroiu a suferit o infrangere incredibila in etapa a doua din noul sezon al campionatului din China.

Shanghai SIPG a castigat cu 3-2 dupa ce conducea cu 2-0 inca din minutul 3. Wang Song a marcat in proprie poarta, in minutul 2, iar Zhang Wei a marcat pentru gazde un minut mai tarziu. Shanghai SIPG a facut 3-0 imediat dupa pauza, prin golul lui Lu Wenjun din minutul 47.

Jiangsu Suning, echipa lui Olaroiu, a incercat o revenire spectaculoasa pe final, insa nu a reusit sa egaleze. Xie Pengfei a reusit o dubla in minutele 65, respectiv 69 si a stabilit scorul final.

Shanghai SIPG este lider dupa doua etape, cu maximum de puncte, in timp ce Jiangsu Suning este pe locul 6 cu doar 3 puncte.