Ce a declarat Vinicius Jr. despre accidentarea suferită în timpul partidei dintre Brazilia și Ecuador: "Cred că e ca data trecută"

Vinicius Jr accidentare Brazilia Real Madrid Fotbal extern
Data publicarii: Vineri 17 Noiembrie 2023, 12:35
Data actualizarii: Vineri 17 Noiembrie 2023, 14:28

Brazilia a suferit o înfrângere în preliminariile pentru Cupa Mondială din 2026, scor 2-1 cu Columbia.

Brazilia ocupă locul cinci în preliminariile sud-americane cu doar şapte puncte din cinci meciuri şi va primi pe 22 noiembrie vizita Argentinei, liderul la zi cu 12 puncte.

Gazdele s-au impus prin dubla reuşită de Luis Diaz, jucătorul lui Liverpool, în minutele 75 şi 79, după ce Selecao reuşise deschiderea scorului în debutul jocului, prin "tunarul" Gabriel Martinelli (minutul 4).

Dezastru pentru Vinicius Jr. și Real Madrid

Atacantul Vinicius Jr. a părăsit terenul accidentat în minutul 27, după ce oferise pasa decisivă la golul lui Martinelli.

"Am primit o lovitură foarte dureroasă. O să fac teste mâine pentru a afla diagnosticul. Cred că accidentarea este la fel ca cea de data trecută", a spus brazilianul după meci.

În acest sezon, galacticul a avut o problemă medicală la coapsă, fiind indisponibil pentru o lună de zile.

De altfel, Real Madrid trece printr-o perioadă dificilă din punct de vedere al jucătorilor accidentați, pe listă aflându-se Courtois, Kepa, Militao, Tchouameni, Camavinga, Ceballos, Bellingham, Arda Guler și Vinicius Jr.