Corriere dello Sport Europa League Napoli Steaua Europa League
Data publicarii: Vineri 01 Octombrie 2010, 10:12
Data actualizarii: Vineri 01 Octombrie 2010, 10:26

Corrierre dello Sport scrie "Revenire nebuna" pentru Napoli, dupa un inceput de cosmar la Bucuresti.

"Napoli revine intr-un meci halucinant. Colaps napoletan in 15 minute, apoi Vitale, Hamsik si Cavani s-au dezlantuit. Fotbalul nu e bun pentru inima, trebuia sa scrie pe biletele de meci. Pentru finalul de succes un mare merit il are si Kapetanos, care a avut o iesire nebuneasca asupra lui Santacroce.

De Sanctis a fost pedepsit de Tanase cu un sut de la mare distanta, eroare de nepermis pentru un portar cu experienta sa. Kapetanos si-a pierdut capul, in loc sa faca 4-0 atunci cand a avut ocazia. Dupa pauza am vazut adevaratul Napoli, forcingul e puternic, Tatarusanu salveaza iar si iar, dar revenirea e completa si Napoli celebreaza, in timp ce stelistii se rafuiesc cu arbitrul", a scris sursa citata.