DIN NOU FARA IANIS! Rangers a batut-o pe Standard, 3-2. Ianis a vazut meciul de pe banca

Ianis Hagi Europa League rangers Europa League Rangers - Standard Liege, LIVE TEXT de la ora 22:00 | Ianis Hagi poate reveni titular in echipa scotienilor
Data publicarii: Joi 03 Decembrie 2020, 14:16
Data actualizarii: Vineri 04 Decembrie 2020, 01:00

Rangers e calificata in saisprezecimile Europa League dupa 3-2 cu Standard!

Glasgow Rangers 3-2 Standard Liege

Ianis pare sa fi iesit din echipa ideala a lui Steven Gerrard. Hagi Jr. a vazut din nou de pe banca un meci intreg de-al lui Rangers. In ciuda faptului ca a facut 4 inlocuiri, Gerrard nu a apelat nici macar un minut la fotbalistul roman.

• Rangers - Standard Liege, LIVE TEXT de la ora 22:00 | Ianis Hagi poate reveni titular in echipa scotienilor

Echipele de start: Ianis Hagi, din nou rezerva pentru Rangers!

Rangers va juca pe teren propriu, impotriva lui Standard Liege, intr-un meci din etapa a 5-a a grupelor Europa League. Echipa lui Ianis Hagi este lider in grupa D, cu 8 puncte, iar cu o eventuala victorie in aceasta seara isi poate asigura prezenta in primavara Europa League. Pe locul secund in grupa este Benfica, tot cu 8 puncte, dar cu un golaveraj mai bun.

Standard Liege ocupa ultimul loc in grupa D, cu 3 puncte, fiind la egalitate cu ocupanta locului 3, Lech Poznan, dar cu un golaveraj mai slab.

In campionatul intern, Rangers merge perfect si se afla pe primul loc in campionat cu 41 de puncte, dupa 15 meciuri jucate. Standard Liege este pe locul 5 in campionatul belgian, cu 24 de puncte, fiind la 4 puncte in spatele liderului Beerschot. Belgienii vin dupa o serie de 3 remize consecutive in competitia interna.

In meciul tur dintre cele doua echipe, Rangers s-a impus in Belgia cu 2-0. In acea partida, Ianis Hagi a fost titular, dar nu a reusit sa aiba vrea realizare. Hagi JR. poate fi titular din nou in Europa League, dupa ce in ultimul meci din Cupa Scotiei, castigat de Rangers cu 4-0, impotriva lui Falkirk, a fost folosit de Gerrard toate cele 90 de minute.