Dezastru la Milan: AC Milan 2-2 Werder Bremen!

Data publicarii: Joi 26 Februarie 2009, 21:00
Data actualizarii: Joi 26 Februarie 2009, 23:47

AC Milan afara din Europa! Echipa lui Carlo Ancelotti a fost egalata de la 2-0 de Werder si va privi la televizor lupta pentru Cupa Uefa, singurul trofeu care lipseste italienilor.

Milan incepuse in forta meciul si a deschis scorul prin Pirlo, in minutul 26, dupa un hent in careu al nemtilor, la o lovitura libera executata de Beckham. Pustiul minune brazilian, Pato a dus scorul al 2-0, in minutul 33, cu un gol de senzatie, sut de la 20 de metri, direct in vinclu. Milanul a dominat meciul pana in repriza a doua, cand peruanul Claudio Pizzaro si-a intrat in rol. El a inscris pentru 2-1 in minutul 68 si a aprins speranta pentru Werder. Tot el avea sa aduca golul egalizator si de calificare pentru Werder, in minutul 78. Milan a fortat golul calificator pana la final, insa nu a reusit decat sa creeze spatii pentru Werder, care a mai ratat cateva ocazii bune de a castiga meciul.