Gol FABULOS al lui Karagounis: Villareal 1-1 Panathinaikos

Data publicarii: Joi 26 Februarie 2009, 00:01
Data actualizarii: Joi 26 Februarie 2009, 01:00
Villareal si-a pastrat recordul de invincibilitate pe teren propriu, in Liga Campionilor si a terminat 1-1 cu grecii de la Panathinaikos.

Oamenii lui Manuel Pellegrini nu au reusit sa-i puna la pamant pe greci, care viseaza frumos. Sunt la un 0-0 de o calificare istorica in sferturile UEFA Champions League. Eroul serii a fost Karagounis, omul care a inscris cel mai fumos gol al serii, in minutul 59. Rossi a salvat egalul dupa ce a executat perfect un penalty, dupa numai opt minute. Pana la final, Kahveci si Senna au avut sansa sa-i puna probleme lui Galinović, insa suturile nu au mai avut precizie.

Rezumatul nu poate fi urmarit decat de utilizatorii din Romania din cauza restrictiilor impuse de UEFA.