Petrescu si-a PUS MAINILE IN CAP la faza asta! Arbitrul a refuzat sa acorde un penalty CLAR dupa ce Carnat a fost faultat in careu! Ce s-a intamplat

CFR Cluj AS Roma carnat Europa League Europa League
Data publicarii: Joi 05 Noiembrie 2020, 21:19
Data actualizarii: Joi 05 Noiembrie 2020, 21:46

CFR Cluj a intalnit AS Roma in deplasare, in a treia etapa a grupelor Europa League.

Campioana Romaniei a inceput dezastruos meciul, fiind condusa cu 3-0 in minutul 34.

Baietii lui Dan Petrescu ar fi avut ocazia sa inscrie cu aproximativ 15 minute inainte de finalul partidei, insa arbitrul partidei le-a refuzat un penalty.

Pellegrini l-a faultat in careu, in minutul 78, pe Carnat, insa centralul nu a dictat lovitura de la 11 metri, nefiind impresionat de contactul dintre cei doi fotbalisti.

CFR Cluj a ramas fara gol pe tabela, primind doua goluri in cinci minute, in ultima parte a meciului.