ADIO Europa League: CFR 0-2 PSV! VEZI rezumatul!

Data publicarii: Miercuri 16 Decembrie 2009, 21:08
Data actualizarii: Joi 17 Decembrie 2009, 13:27

CFR-ul si-a luat adio de la Europa League cu inca o infrangere.

Olandezii de a PSV au batut cu 2-0 in ultimul meci din grupe si ii trimit pe elevii lui Mandorlini inapoi in Liga 1.

Golurile au fost marcate de Lazovici '19 (penalti) si Amrabat '68.
In minutul 19, Lazovici a transformat un penalti acordat pentru un fault al lui Peskovic la Toivonen.
Amrabat a stabilit scorul final, scor 2-0, in minutul 68, cand a primit o pasa de la Toivonen, a patruns lejer in careu si a sutat in stanga lui Peskovic.

Cartonase galbene: Peskovic '18, Panin '61, Tony '63, Leao '72 / Affelay '30, Toivonen '43, Rodriguez '53
Arbitri: Said Ennjimi (centru) - Frederic Cano, Djemel Zitouni (asistenti) - Herve Piccirillo, Ruddy Buquet (asisteni suplimentari) - Didier Falcone (rezerva) - toti din Franta.
Observator de arbitri: Horst Brummeier (Austria).
Delegat UEFA: Arie Wolf (Israel).
La meci au asistat aproximativ 2.000 de spectatori, printre care 30 de suporteri ai oaspetilor.

Echipele de start:

CFR Cluj: Peskovic - Tony, G. Muresan, Cabrera, Panin - Andre Leao, E. Dica, Culio - Dubarbier, Y. Kone, Deac

Rezerve: Stancioiu, Traore, Alcantara, Bus, Mara, BoroÅŸtean, Edimar

PSV: Isaksson - Marcellis, Rodriguez, Ooijer, Pieters -Afellay, Simons, Bakkal - Lazovic, Toivonen, Dzsudzsak

Rezerve: Cassio Ramos, Salcido, Vukovic, Koevermans, Amrabat, Wuytens, Nijland

INFO MECI:

CFR Cluj vrea sa iasa  din Europa League cu capul sus! Fara sanse de calificare in primavara europeana CFR vrea sa incheie anul cu o victorie

"Vom aborda partida cu toata seriozitatea, vom da totul pentru a câstiga acest ultim meci din Liga Europa. Poate fi si o ocazie pentru alti jucatori care au fost folositi mai putin sa se afirme", a anuntat Mandorlini.

"Cand ai bani, este usor sa aduci jucatori, dar este mai greu sa te desparti de unii. Problema este ca unii fotbalisti sunt platiti prea bine la CFR si este greu sa gasesti echipe care sa le suporte salariile, chiar daca noi i-am imprumuta gratis", a declarat inainte de meci finantatorul Arpad Paszkany.