Werder joaca cu Sahtior! Final absolut nebun in Hamburg 2-3 Werder Bremen!

Data publicarii: Joi 07 Mai 2009, 20:50
Data actualizarii: Vineri 08 Mai 2009, 15:03

Mircea Lucescu si-a aflat adversara din finala Cupei UEFA. Werder Bremen a fost echipa care a reusit calificarea din semifinala 100% nemteasca, unde in ultimele 10 minute s-au inscris doua goluri.

Citeste povestea incredibila a bucatii de hartie care a adus califcarea lui Werder!

Werder a reusit sa treaca de rivalii din Bundesliga, dupa 90 de minute de fotbal-stectacol. Hamburg reusise sa castige cu 1-0 in tur, insa echipa lui Martin Jol nu a mai reusit sa-i surprinda pe cei de la Werder decat la primul gol, cand Olic scapat singur cu portarul a a inscris printr-un lob de mare jucator. Diego a razbunat golul lui Olic si l-a executat pe portarul lui Hamburg printr-o super scarita. Pizzaro si Bauman au inscris apoi pentru Werder, care nu mai putea pierde califcarea. Olic le-a dat insa emotii printr-un gol cu capul, in minutul 85, insa avantajul golurilor din deplasare a decis califcarea. Werder merge pe 20 mai la Istanbul pentru a juca ultima finala a Cupei UEFA, in fata Sahtiorului lui Mircea Lucescu.

Min 85: Hamburg reintra in meci! Olic inscrie cu capul din plonjon si meciul ia foc!!!
Min 83: GOOL Weder! Bauman inchide meciul cu capul! Sahtior - Werder in finala de la Istanbul de pe 20 mai!
Min 66: GOOOL Werder! Rastunare incredibila de situatie! Pizzaro suteaza de la 20 de metri direct in poarta lui Rost! Werder e in finala acum!
Min 29: GOOL Werder! Diego egaleaza dintr-o faza la fel ca cea a lui Olic: scarita peste portarul advers! 2-1 la general!
Min 12: GOOL Hamburg! Olic scapa singur  cu portarul, pe care il executa cu un lob! 2-0 la general!

Echipele de start:

Hamburg: Rost, Alex Silva, Mathijsen, Jensen, Petric, Olic, Jarolim, Trochowski, Gravgaard, Demel, Pitroipa

Werder: Wiese, Boenisch, Naldo, Baumann, Fritz, Rosenberg, Diego, Ozil, Frings, Pizarro, Mertesacher.