Un arbitru roman a stabilit cea mai rapida ELIMINARE a unui capitan in preliminarii! A suparat ambele echipe!

Preliminarii EURO 2016
Data publicarii: Marti 14 Octombrie 2014, 11:26
Data actualizarii: Marti 14 Octombrie 2014, 11:36

Ovidiu Hategan este arbitrul cel mai contestat dupa meciurile din aceste preliminarii.

El a fost la centru in partida dintre Malta si Italia, castigata in deplasare cu 1-0 de fosta campioana mondiala.

In minutul 27 a fost faza la care s-a remarcat Hategan. El a dictat un cartonas rosu pentru intrarea lui Mifsud la Florenzi. Contestata indelung, faza a demonstrat ca nu se impunea eliminarea jucatorului.

Reluarile TV arata ca interventia de la centrul terenului la Florenzi nu avea nevoie de asa ceva. Hategan a stabilit recordul pentru cea mai rapida eliminare a unui capitan in aceste preliminarii de EURO.

Pana la final, romanul i-a suparat si pe italieni, eliminandu-l si pe Bonucci, in minutul 73.

Dupa trei meciuri in grupa H din preliminarii, Italia ocupa locul doi, cu trei victorii. Lider este Croatia, tot cu noua puncte, in timp ce Malta ocupa penultima pozitie, cu golaveraj 0-6 si niciun punct adunat.