Victorie la masa verde anuntata de UEFA pentru Rusia dupa meciul horror cu Muntenegru

UEFA Muntenegru Rusia Preliminarii EURO 2016
Data publicarii: Miercuri 08 Aprilie 2015, 20:21
Data actualizarii: Miercuri 08 Aprilie 2015, 21:54

UEFA a anuntat ca Rusia va castiga cu 3-0 la "masa verde" meciul cu Muntenegru din preliminariile Euro 2016.

Meciul dintre Muntenegru si Rusia, din grupa H a preliminariiloe pentru EURO 2016, a fost intrerupt 30 de minute dupa ce o torta l-a lovit pe Igor Akinfeev, pentru ca mai apoi sa fie suspendat definitiv in minutul 67.

Partida dintre cele doua echipe nationale a fost intrerupta dupa doar un minut de joc, dupa ce Akinfeev a fost lovit in cap de o torta.

Meciul s-a reluat dupa o jumatate de ora, dar spiritele au degenerat din nou in minutul 67, atunci cand arbitrul Denis Aytekin a suspendat definitiv partida, la scorul de 0-0.