VOLUNTARI - CRAIOVA 1-4 | Fara emotii in sferturile Cupei Romaniei! Mihaila, Cicaldau si Ionita aduc victoria oltenilor! TOATE ECHIPELE CALIFICATE

Universitatea Craiova Cupa Romaniei fc voluntari Cupa Romaniei VOLUNTARI - CRAIOVA LIVE 21:00 CUPA ROMANIEI
Data publicarii: Joi 31 Octombrie 2019, 20:18
Data actualizarii: Joi 31 Octombrie 2019, 23:22

Toate fazele sunt aici!

Din articol

VOLUNTARI  - CRAIOVA 1-4

FINAL DE MECI! Craiova e ultima echipa calificata in sferturile Cupei Romaniei! Dubla lui Mihaila si golurile lui Cicaldau si Ionita aduc victoria fara emotii a oltenilor la Voluntari!

Craiova

Min 75. GOOOL CRAIOVA! Ionita inscrie si el!

Min 72. Koljic se accidenteaza din nou dupa foarfeca incercata in minutul 67! Intrat la pauza, el va fi inlocuit de Nicusor Bancu!

Min 72. OCAZIE VOLUNTARI!
Simonovski e aproape de gol, dupa un corner executat bine!
Min 68.
Koljic incearca o foarfeca! Fotbalistul oltenilor se resimte!
Min 67.
Koljic a fost aproape de gol! Mihaila l-a incurcat pe coechipierul sau!

Min 53. GOOOL CRAIOVA!
Cicaldau inscrie din penalty!

Min 52. PENALTY CRAIOVA! Laidouni il tine pe Fereirra in careu!
Min 46.
A inceput repriza secunda!

PAUZA

Min 32. GOOOL VOLUNTARI! Martic inscrie in propria poarta!

Min 31. OCAZIE URIASA pentru Voluntari!
Popescu respinge excelent sutul lui Costin!

Min 26.
Mihaila, aproape de tripla! Rodriguez respinge la timp din fata portii!
Min 20. GOOOL CRAIOVA! DUBLA Mihaila! Barbut ii centreaza in fata portii, iar Valentin Mihaila inscrie fara probleme!

Min 18.
Balasa o salveaza din nou pe Craiova! Respinge la timp un balon care punea in pericol poarta aparata de Popescu.
Min 16. OCAZIE MARE VOLUNTARI!
Balasa blocheaza in ultimul moment un sut periculos!

Min 12. GOOOL CRAIOVA! Mihaila deschide scorul dupa o actiune excelenta a oltenilor!

Min 10.
Craiova domina inceputul de meci, insa cei de la Voluntari reusesc sa-i blocheze pe elevii lui Piturca!
Min 1.
A inceput partida!

ECHIPELE DE START

FC VOLUNTARI: Bojidar Mitrev - Leasa, Armas, Rodriguez, Kocic - Gorobsov, Laidouni, Signorelli - Costin, Benzar, Simonovski

CRAIOVA: Popescu - Ivan Martic, Balasa, Tiago, Vatajelu - Qaka, Cicaldau, Ionita - Barbut, Nitu, Mihaila

Voluntari si Craiova se intalnesc in ultimul meci din optimile de finala ale Cupei Romaniei, de la ora 21:00, pe stadionul "Anghel Iordanescu".

Voluntari are o singura victorie in ultimele 10 partide oficiale jucate si ocupa ultimul loc in Liga 1, astfel ca Universitatea porneste clar ca favorita.

Craiova ocupa locul 3 in clasament, cu doar 3 puncte in spatele liderului CFR Cluj. Totusi, echipa antrenata de Victor Piturca are trei meciuri consecutive fara victorie - doua egaluri si o infrangere.

Cele doua echipe s-au intalnit in turul campionatului, iar Universitatea s-a impus cu 2-1.

Craiova a castigat ultima data trofeul Cupei Romaniei in sezonul 2017/2018, dupa ce a invins in finala Hermannstadt.

Voluntari e si ea castigatoare a Cupei Romaniei, in sezonul 2016/2017, cand a invins Astra Giurgiu la penalty-uri, dupa 1-1 in timpul regulamentar.