VIDEO EXCLUSIV Emil Boc jubilează după calificarea lui ”U” Cluj în semifinalele Cupei României!

Data publicarii: Miercuri 03 Aprilie 2024, 23:11
Data actualizarii: Miercuri 03 Aprilie 2024, 23:15

Emil Boc a fost prezent pe ”Cluj-Arena” la calificarea ”șepcilor roșii” în semifinalele Cupei României.

”U” Cluj a primit vizita celor de la FC Hermannstadt în sferturile de finală ale competiției miercuri seară. La capătul celor 90 de minute, formația dirijată de Ioan Ovidiu Sabău a învins cu 1-0 și a obținut accederea în semifinalele Cupei României.

Emil Boc a privit confruntarea dintre ”U” Cluj și FC Hermannstadt din loja VIP a arenei, iar la final a ”erupt” de fericire după ce ”șepcile roșii” au reușit să obțină victoria în minutele de prelungire ale partidei. Unicul gol al meciului a fost înscris în minutul 90+3 de Federico Anselmo.

Edilul din Cluj a fluturat fularul lui ”U” Cluj și a cântat alături de suporterii ”șepcilor roșii”.

Echipele de start

• ”U” Cluj: Gertmonas - Oancea, Pițian, Thalisson, Roger - Bic, Simion, Nistor - Chipciu, D. Popa, Rus

Rezerve: Gorcea - B. Mitrea, Techereș, Fossati, Doukoure, Silaghi, Anselmo, Tescan, Roguljic, V. Gheorghe

Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

• FC Hermanstadt: Căbuz - Butean, I. Stoica, Bejan, Opruț - N'Goma, Sota, Murgia - I. Stoica, D. Paraschiv, Neguț

Rezerve: Muțiu - Medina, Antoche, Biceanu, Oroian, Jipa, G. Iancu, Fonseca, Balaure

Antrenor: Marius Măldărășanu

”U” Cluj și FC Hermannstadt se vor întâlni din nou duminică, 7 aprilie, de la ora 14:30, în etapa cu numărul trei din play-out-ul Superligii României. Confruntarea va fi LIVE TEXT pe www.sport.ro, dar și pe Facebook Sport.ro.